dita2
30.01.18,11:06
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako by som mala správne zaúčtovať bločky z ERP za nákup obedového menu pre živnostníka do PD, ktoré som si odkladala počas celého roka 2017. Účtujem v JÚ. Ide mi o to, či mesačne - všetky bločky napr. za január spočítam a dám k poslednému dňu mesiaca..., alebo všetky bločky za celý rok dám cez uzávierkové operácie. Ďakujem
mondes
30.01.18,12:13
Výdavok za služby v členení Stravné SZČO, bez nároku na odpočet DPH.. Ak je na bločku vyššia suma ako 4,50 eur, tak do výdavkov môžeš dať max. 4,50 eur. Ak je na bločku suma nižšia ako 4,50 eur, tak do výdavkov dávaš skutočnú sumu z bločku.
dita2
30.01.18,13:29
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, toto mi je jasné, ja som skôr chcela vedieť akým spôsobom sa bločky dajú zaúčtovať do PD - či cez uzávierkové operácie, alebo ako VOZD cez pokladňu. Ďakujem
Tweety
30.01.18,13:35
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, toto mi je jasné, ja som skôr chcela vedieť akým spôsobom sa bločky dajú zaúčtovať do PD - či cez uzávierkové operácie, alebo ako VOZD cez pokladňu. Ďakujem

Ak si ich platila v hotovosti, potom priebežne v roku, ako výdaj z pokladne. Nezabudni na evidenciu o odpracov. dňoch.
dita2
30.01.18,14:49
áno, boli hradené v hotovosti, takže dá sa sumárne ku koncu každého mesiaca? Prepáčte, ešte som to neúčtovala...
Tweety
30.01.18,14:51
Dá.