helax
04.08.06,07:18
Dobry den, prosila by som poradiť. Manžel získal darom v roku 2001 ornú pôdu, ktorej hodnota bola 44300 Sk. Teraz po prečítaní darovacej listiny sme zistili - sme si uvedomili, že v povinnej lehote do 30 dní sme neohlásili daňovému úradu túto skutočnosť a tiež sme nezaplatili dań. Pôdu sme prenajali družstvu na l0 rokov, ktoré nám ročne platí 440,- Sk. Čo máme teraz robit. Byvame v Bratislave, pôda sa nachádza na vidieku.
Ďakujem
KEJKA
04.08.06,11:30
podať daňove priznanie, ak sa na vás nevzťahuje oslobodenie.... (málo informácií).
martinez
04.08.06,12:37
Dobry den, prosila by som poradiť. Manžel získal darom v roku 2001 ornú pôdu, ktorej hodnota bola 44300 Sk. Teraz po prečítaní darovacej listiny sme zistili - sme si uvedomili, že v povinnej lehote do 30 dní sme neohlásili daňovému úradu túto skutočnosť a tiež sme nezaplatili dań. Pôdu sme prenajali družstvu na l0 rokov, ktoré nám ročne platí 440,- Sk. Čo máme teraz robit. Byvame v Bratislave, pôda sa nachádza na vidieku.
Ďakujem

Podla mojho nazoru :
1/ podajte danove priznanie k dani z nehnutelnosti mieste prislusnemu obecnemu uradu... (uz nie DU, ten s tym nema viac nic spolocne)
2/ ohladom prijmu 440,-/rok netreba robit nic, nakolko sa jedna o prijem podla §6,3 a s odvolanim sa na §9,1,h tato suma nedosahuje 5 nasobok zivotneho minima k 1.januaru, teda netreba podavat danove priznanie k dani z prijmov..
helax
07.08.06,03:03
Ďakujem, helax