mirmas
30.01.18,18:28
Zdravím. Poradíte alternatívu na výmenu (foto) potrubia, ktoré mám v kúpelni? Som na najvyššom poschodí a mám odvzdušňovací šrób, ktorým musím každý rok odvzdušňovať celý systém kúrenia v paneláku. Máme vlastný kotol na kúrenie. Ak poznáte prípadne firmy, asi kúrenári (BA a okolie), ktoré to robia a máte s nimi skúsenosť . Isto bude nutná aj tlaková skúška po prípadnej prerábke.
Chobot
30.01.18,20:06
To sú spoločné rozvody ústredného kúrenia, to nemôžeš len tak svojvoľne vymeniť, odstrániť alebo zasahovať do nich.
vicktor
31.01.18,08:46
Aky je dovod vymeny? Kto stanovil ze ju treba menit?
Je to len esteticka zalezitost / rekonstrukcia kupelne? Pretoze odvzdusnovat bude treba aj po vymene.
Asi bude dobre to robit cez spravcu, ktory pozna podmienky/moznosti a posle chlapov aby to spravili ako treba.
bodliak
31.01.18,09:45
S veľkou pravdepodobnosťou to po výmene bude omnoho subtílnejšie, než táto opacha, ale to Ti povedia. Kto plánuje výmenu a kto to má na starosti ? Tam sa pýtaj. Ty sama do toho nezasahuj. Mimochodom, kúpeľnu Ti to určite celkom slušne vykúrilo...
mirmas
31.01.18,13:04
z mojej otazky nejako vyplyva, ze to nemienim robit karboskou len tak....z dlhej chvile :-)
mirmas
31.01.18,13:06
esteticka, nakolko mienim prerabat kupelnu a myslim ze by som musel volit velmi "industry" styl aby sa mi to tam vobec hodilo :-D . Diky, spravcu samozrejme oslovim, skor mi islo o "mozne" alternativy ak ich tu niekto pozna.
mirmas
31.01.18,13:08
vymenu planujem ja ( prerabka). Sam to robit nebudem. Kupelnu to samozrejme vykuruje, no odvzdusnovanie ma tiez svoje "muchy" ktore tu nechcem rozoberat. Videl som neikde klasicke napojenie novych raduiatorovych telies, len si neviem spomenut kde :-D
Chobot
31.01.18,14:06
Dobre, ale zo zadania som nepochopil, čo presne s tým chceš robiť. Výmena - čo to znamená? Chceš dať rovnaké potrubie? To, čo tam máš, je v podstate register. t.j. vykurovacie teleso, ktoré ti vykuruje kúpeľňu.

Chceš tieto trubky vymeniť za nejaké iné vyk. teleso, alebo ich chceš nahradiť novými, ale rozmerovo takými istými? Alebo ich chceš odstrániť?

Ten odvzdušňovací ventil tam bude musieť byť nejaký v každom prípade.
mirmas
31.01.18,14:48
V pohode. Ano, vymenit. Videl som nieco ako klasicke kupelnove radiatory, ale len dvojtrubka so samoodvzdusnovacim ventilom ako na vodovodoch v panelakoch. Ked budem prerabat kupelnu, nemalo by to tam byt, hladam alternativy.
korela
31.01.18,16:37
Predpokladám, že tam je úzky priestor medzi dverami a rohom, hľadaj to pod dizajnovými rádiátormi a systém do rohu, sú užšie, upravia na menšiu šírku, napr. https://www.dobraklima.sk/dizajnove-radiatory
lujza.j
31.01.18,16:46
Nechcem ti do toho kecat...nie je to zianda krasa..predpokladam stary fajny tehlovy byt...myslim,ze jednoduchsie zavolat.sikovneho stolara..urobi kryt aj s polickami aj s otvormi na teplo zo stupacky...
korela
01.02.18,10:46
Možno, ale ja taký istý poznám z paneláka.
Kryt nie je zlý nápad.
vicktor
01.02.18,11:59
Chce robit rekonstrukciu kupelne, nie Potemkinovsku zastenu.
lujza.j
01.02.18,12:12
Ved nik mu to neberie....ale ak sa to nebude dat fiknut prec...alebo nahradit niecim vzhladnym....mozno ten hnusny tvar ma pre danu vykyr.sustavu ..asi vyznam....poznam....babka na steinerke to mala...tiez posledne poschodie....dedo ovzdusnoval jak das:D
korela
01.02.18,12:15
Veď práve, super materiálov je viac než dosť, vôbec nemusí ísť práve o drevo. A vyhne sa vyjednávaniu so správcom. Iba treba osloviť toho pravého, aby mal dizajnérsky kúsok namiesto Potemkina.
Celé Dolné Hony majú tieto vykurovacie telesá v kúpeľniach. Petržalské byty nepoznám. A vo 4. obvode tiež neboli.
Hnusné sú tie zvary a ešte aj to, že si nedali námahu očistiť pred náterom rúry od omietky.
lujza.j
01.02.18,13:51
Ja mam obyč.rury v kupelni nastriekane efektnou farbou....nie totok
Ale su aj horsie veci...okapova rura v špajzke:Dv panelaku...fajne zvukova ked leje...ta sa ..ale fiknut isto neda...
korela
04.02.18,14:22
Tiež som videla takúto kúpeľňu v časopise po rekonštrukcii, obnovený náter rúr na vyčistenom podklade, zvary upravené, a uteráky sa vešali na tri vhodne rozmiestné svorky uchytené na tých rúrach ako na záhradnej hadici, iba boli o čosi širšie, napr. Bolo to veľmi efektné, hodilo sa to k štýlu, i keď to práve nebol industriál. Ešte sa aj ušetrilo miesto, a uteráky boli priamo pri vykurovacom telese.
Ten odkvap si ozaj neviem predstaviť.
misoft
04.02.18,15:17
No to by si sa potom od smiechu zošúľala pod stôl, keby si to videla u mňa - odkvap zo strechy v chodbe, zakrytý len plechom..... Keď prší, zvuková kulisa jak vyšitá.....
lujza.j
04.02.18,15:58
Duski..u nasich-kedysi....to bola komora...male okienko...ludia tam izbu robili...alebo o to zvacsovali kucbynu....rura normal ako stupacka...len hrubaaaá...ako ju schovali neviem....karlovka,dubravka..take panelaky..isto tam rovnako...
korela
05.02.18,17:29
Poznám dobre byty v Karlovke aj Dúbravke, výstavba 70. roky, príprava Dol. Honov, Vrakune inž. sietí začala až cca 1973.
Nikde som nevidela takéto nonsensy. Myslím na odkvapy v budovách.