Bambi23
04.08.06,07:55
Prosim, vie miniekto poradit so zrazkovou danou. Robim prvykrat DoVP a oznamenie pre DU o zrazkovej dani. Nasla som tu viac veci ohladne toho, ale nie to co potrebujem.
Urobila som vyplaty za DoVP, HM 1.250,- , dan 237,- Sk, CM 1.013,- Sk.
Takze na tlacive Oznamenie by som mala mat v riadku 1 - 1.250,- a v riadku 3 - 237,- Sk. Prečo mi tam teda hadze zaklad2109,- a dan 400,- SK?
Neviem si s tym rady, mame aj riadnych zamestnancov, ale ti predsa so zrazkovou danou nemaju nic spolocne, ich dane mi pekne vyhodi v stvrtocnom hlaseni o preddavkovej dani.
Netusim ako dalej. V com moze byt chyba, ked mi predsa program vypocita dan dobre vo vyplatnej paske, tak aj v tlacive by malo byt to iste, ze?
Celkovo by som privitala nejake "jasne" vysvetlenie o zrazkovej dani :)
Dakujem
Palino
04.08.06,06:38
Aký máš SW? Lebo tak ako si si to Ty vypočítala, tak by to malo byť správne. Do Oznámenia nemôžu ísť zamestnanci, ktorí majú nezdaniteľnú časť alebo daňový bonus. A predpokladám, že tí "riadni zamestnanci" sú práve takí. Takže u Teba by tam ozaj mali byť uvedení len dohodári.
BOBY
04.08.06,06:43
Prosim, vie miniekto poradit so zrazkovou danou. Robim prvykrat DoVP a oznamenie pre DU o zrazkovej dani. Nasla som tu viac veci ohladne toho, ale nie to co potrebujem.
Urobila som vyplaty za DoVP, HM 1.250,- , dan 237,- Sk, CM 1.013,- Sk.
Takze na tlacive Oznamenie by som mala mat v riadku 1 - 1.250,- a v riadku 3 - 237,- Sk. Prečo mi tam teda hadze zaklad2109,- a dan 400,- SK?
Neviem si s tym rady, mame aj riadnych zamestnancov, ale ti predsa so zrazkovou danou nemaju nic spolocne, ich dane mi pekne vyhodi v stvrtocnom hlaseni o preddavkovej dani.
Netusim ako dalej. V com moze byt chyba, ked mi predsa program vypocita dan dobre vo vyplatnej paske, tak aj v tlacive by malo byt to iste, ze?
Celkovo by som privitala nejake "jasne" vysvetlenie o zrazkovej dani :)
Dakujem
Skús sa pozrieť, či majú všetci zamestnanci uplatňovanú nezdaniteľnú časť, lebo ak nie, mohol by sa Ti tam niekto dostať so zrážkovou daňou. Napríklad maródoval, nemal odrobených 5 dní a vtedy nezdaniteľnú časť neuplatňuješ.
Bambi23
04.08.06,07:01
dakujem, to ma nenapadlo pozriet ci mam u vsetkych uplatnenie nezdanitelnej casti. Nasla som jedneho, ktory ma hodinovu mzdu, ten robil menej hodin a mzda mu vysla len nieco cez 3 tisicky, asi zapocitalo aj jeho. Idem to pozriet ako by som to opravila
Este raz dakujem
BOBY
04.08.06,07:11
snáď to bude ono.
Bambi23
04.08.06,07:31
snáď to bude ono.

tak som to opravila, bolo to presne v tom. Dakujem
BOBY
04.08.06,10:01
rada som pomohla