ALA1+1
04.08.06,08:13
Chcem sa spýtať, kto má skúsenosti s oleandrom: mám ho dosť vysoký, zo spodu vyháňajú nové vetvy, môžem tie staré a vysoké zrezať?

A ešte prosba. vedel by mi niekto poslať nové vetvičky - prázdneho červeného, fialového alebo žltého, Ďakujem. spojili by ssme sa telefonicky.
atramka
04.08.06,06:50
zistím, aké pestuje moja mamina a dám vedieť
zlatica76
04.08.06,07:13
Kľudne možeš rezať a rezať :) On sa spamätá

Len drevo nepáľ, celý oleander je jedovatý
Bionda
02.10.06,09:42
Ja mám oleander červený a béžový, ala a ty máš aké?
apsgroup
02.10.06,17:23
Chcem sa opytat, kde treba oleander prezimovat. Ja som ho mala v zime v izbe a mal strasne lepkave listy,normalne som mala lepkavu aj dlazku pod kvetom. A na listoch take hnede skvrny.
durisovad
02.10.06,20:03
Ja som oleander zimovala v zimnej zahrade, cize nemal velmi teplo, ale tie hnede skvrny a lepkavu hnusobu mal tiez. Cely som ho zrezala, ked sa oteplilo, dala som ho von, vyhnal nove vetvicky, aj kvitne, ale tie skvrny su aj na novych listoch. Skusala som kadejake postreky, nic nepomaha. Asi ho budem musiet cely spalit a zaopatrit si novy.
Jara
03.10.06,06:35
Ja som ho mala v zime na chodbe v panelaku, zmrzol, skončil... Teraz mám nový, mladučký a dúfam že prežije zimu. V byte mu iste nebude dobre, takže poputuje bohužiaľ opäť na chodbu, no možno nebude taká zima...
ALA1+1
13.10.06,09:32
Ja mám oleander červený a béžový, ala a ty máš aké?

AHOJ,
ospravedlňujem sa, ale dlho som nebola na porade a tvoj príspevok ma veľmi potešil
ja mám ružový a biely . Teraz som dostala banánový, dúfam že sa mu bude dariť. Mohli by sme si vymeniť odrezky?
spojíme sa Ahoj Ala
ALA1+1
13.10.06,09:38
Moje oleandre zimujú v tmavej pivnici, stiahnuté. S lepkavými listami som mala skúsenosti, keď zimovali v teplejšom prostredí ako bola veranda, keďže som sa toho nemohla zbaviť jednoducho som ich zrezala a odvtedy zimujú v pivnici. Polievam ich len veľmi málo. Budúci rok si chcem dať záležať na zemine asi ju vymením a hlavne aby bola riadne pohnojená. Už som si všimla, že keď sa snažím a riadne hnojm počas roka je nádherný. Inak mávam kažý rok puklice a ide ma poraziť, keď musím tie drobné lístočky obracať a postrekovať.
Mala som ich veľmi pekné keď som ich hnojila kuračincami - ale to zas je problém ich získať, pokiaľ nežijete na dedie a k tomu nechováte sliepky. mňa tým zásobuje mama.


Maj sa a ak vie niekto dobré rady ohľadom pestovania oleandrov budem rada ak sa podelí so skúsenosťami.


Ahoj Ala