adkoo99
01.02.18,21:26
Pekný večer. Som ešte študentom strednej školy a zvažujem nad vysokou školou a konkrétne nad študovaním verejnej správy alebo politológie. Absolútne sa neviem medzi týmito dvoma rozhodnúť. Čo by ste mi vy preto odporúčili? V čom budem mať lepšie uplatnenie v živote? Čo je pre a proti oboch? :)

Ďakujem komukoľvek za nejaké informácie, ktoré ma snáď posunú ďalej. Budem rád za vaše názory.
ivka70
02.02.18,06:33
podla mna obe na nic
co chces vlastne v zivote robit, ked tvoj zaujem smeruje prave k tymto dvom skolam?
vicktor
02.02.18,07:50
z blata do kaluze a z dazda pod odkvap - rovnaky vyber
dmc
02.02.18,07:53
Tiež si myslim že uplatnenie tychto odborov je viac nez otazne.

Verejna sprava - 28 rokov od revolucie sa v systeme fungovania a vztahov v statnej sprave vela nezmenilo.(ked tak sa zmenili iba nazvy a pridalo sa trosku pozlatka "ala" obcan) Platy mizerne, Vztahy vysoko zavisle. V statnej sprave mozes na vysokoskolskej funkcii pracovat aj ako absolvent inej VS (lepsej z pohladu praxe) - ekonomika, pravo ......

Politologia - profesionalny politolog ma mizive uplatnenie v praxi - v politike toboz. Profesionalita politika je uplne na okraji samotnej politiky.(bohuzial v buducnosti nemozno ocakavat zlepsenie - jedine si zalozit ruzove okuliare)


perspektivne VS: informatika, strojarina - ano su to tazke skoly - ale v praxi bude o teba zaujem.

SŠ : elektrikar, murar, tesar, strojar (ale to je pre teba uz nezaujimave)
BXLmiami
02.02.18,07:53
Škoda času,zbytočné predlžovanie detstva.Ak nechceš byť v živote nezamestnaný-medicína.
vicktor
02.02.18,08:05
Ani lekar to nema iste pri tychto opatreniach ako usetrit na zdravotnictve sustavnym okliestovanim starostlivosti a rusenim malych nemocnic, ale taky zubar, hmmm!
BXLmiami
02.02.18,08:14
Papiere platia v celej EU a nedostatok lekárov je všade.