Bambi23
04.08.06,10:35
Mozem urobit DoVP na obdobie napriklad 3 meisacov, od. 1.6. do 31.8. na sumu 3.000, - Sk s tym, ze mzda sa vyplati po skončení trvania dohody, teda k 15.9. spolu? Ako to potom urobim s nahlasenim zamestnanca:
- prihlasim ho na socialku 1.6., kazdy mesiac za neho odvediem urazove poistenie alebo ho nahlasim ale urazove odvediem len za august?
- na DU zrazkovu dan poslem oznamenie a odvediem jednorazovo v septembri za 08/2006 alebo tiez mesacne?
Dakujem
Lilith
04.08.06,09:01
Ahoj Bambi23,
dohodara, ako aj normalneho zamestnanca musis prihlasit, ak sa nemylim najneskor v den vzniku pomeru. Takze ja by som DoVP nerobila od 1.6., lebo ho na Socialku prihlasit nestihnes.
Ak bude dohodnute, ze odmena za DoVP bude vyplatena az po ukonceni DoVP, potom budes vyplacat naraz k napr. tomu 15.9., vtedy odvedies i urazove poistenie a po novom od 1. augusta i garancne poistenie za dohodara. Takto by som to urobila ja.

Danove veci neviem. Ale tiez by som platila dan az v den vyplacania odmeny -ako socialku.

Dufam,ze som Ta nepomylila.
Bambi23
04.08.06,09:11
My sme dohodarov uz nahlasili k 1.6. na socialku, len teraz neviem ako mam urobit vyplaty, kedze nedostanu ziadne peniaze, len musim za nich odviezt poistne. Preto potrebujem vediet, ci musim poistne platit za kazdy mesiac zvlast, ale predpokladam, ze ano, kedze tam maju prihlasky. Fakt sa s tym neviem pohnut ...
MS77
04.08.06,09:15
Musíš ho prihlásit do SP najneskor den pred nástupom do prac.pomeru. V prípade že máš v DOVP dohodnute, ze mzda bude splatna az po odovzdani prace napr. prihlasis ho k 7.8.06 a pracu ma odovzdat 12.9.06, tak za august podávas do SP nulové hlasenia, pretoze mu nemás z coho zrazit odvody, nic si mu nevyplatila a ani na danovy urad zrazkovu dan. Cize v tom pripade az za 9 mesiac ked budes robit vyplaty nahlasis do SP odvody z vyplatenej odmeny, pokial bude odmena do 5000 brutto a nepodpísal vyhlásenie, odvedies na DU zrazkovu dan a posles aj oznámenie o vykonaní zrázkovej dani. V pripade ze mu budes mzdu vyplacat kazdy mesiac, tak potom kazdy mesiac posles do SP mesacny vykaz z uvedenim odovod z konkrétnej vyplatenej mzdy a aj oznámenie na DU o vykonaní zrážkovej dani.
Bambi23
04.08.06,10:24
Dakujem, z toho uz mam "jasnejsie" ... ja som sa len bala, ci nebude na socialke problem s tym, ze mame dohodarov nahlasenych ale ziadne odovody im nedojdu, aby to nebrali ako ze sme zabudli zaplatit ... :)
Niekedy mam dojem, ze sa to uctovnictvo a zakony len komplikuju :)



Musíš ho prihlásit do SP najneskor den pred nástupom do prac.pomeru. V prípade že máš v DOVP dohodnute, ze mzda bude splatna az po odovzdani prace napr. prihlasis ho k 7.8.06 a pracu ma odovzdat 12.9.06, tak za august podávas do SP nulové hlasenia, pretoze mu nemás z coho zrazit odvody, nic si mu nevyplatila a ani na danovy urad zrazkovu dan. Cize v tom pripade az za 9 mesiac ked budes robit vyplaty nahlasis do SP odvody z vyplatenej odmeny, pokial bude odmena do 5000 brutto a nepodpísal vyhlásenie, odvedies na DU zrazkovu dan a posles aj oznámenie o vykonaní zrázkovej dani. V pripade ze mu budes mzdu vyplacat kazdy mesiac, tak potom kazdy mesiac posles do SP mesacny vykaz z uvedenim odovod z konkrétnej vyplatenej mzdy a aj oznámenie na DU o vykonaní zrážkovej dani.