Sylviaa
02.02.18,15:21
Obraciam sa s prosbou o radu na učiteľov, ktorí majú 2 atestácie. V práci nás informovali o tom, že po novom nám už platia získané kredity na neurčito, resp. navždy. Teda tie, ktorých platnosť nevypršala do alebo v r. 2018.
Ja som svoje kredity použila ku obom atestáciám, ale uvažujem nad tým sa ešte vzdelávať, keďže sme dostali zaujímavé ponuky, ktoré by som vedela využiť v praxi. Čiže nejde mi len o samotné peniaze, chcem chvíle strávené pri ďalších a ďalších prácach aj seriózne využiť v práci s deťmi.
Kolegyňa si však myslí, že čo sa týka mzdy, ak máme druhú AT, príplatky za prípadne ďalšie kredity nám už výplatu nezvýšia, že je to teda strop a že kredity sú už nanič.
Prihlásila som na na také vzdelávanie a hodlám ho absolvovať, predsa ma len zaujíma, či má kolegyňa pravdu, lebo ja mám opačný názor.
Ďakujem za tie Vaše.
ivuliatko
12.02.18,14:41
Príplatok funguje aj 12. triede, ale maximálne 12 % (za 60 kreditov). Ak má niekto 90, 120, 150... atď., za tieto sa ďalšie 6 % príplatky už nepriznávajú.
milagros208
13.02.18,07:03
Čo sa týka mzdy, tak ako je uvedené vyššie, aj v 12. triede sa vypláca kreditový príplatok max. vo výške 12%, čo je 60 kreditov. Pri terajšej výške platnej tarify v 12. triede je kreditový príplatok vo výške 57€ pri 6% a 114€ pri 12%. A každý mesiac 114€ navyše nie je málo.
Sylviaa
14.02.18,12:53
Iste, súhlasím. Ďakujem pekne za usmernenie.