emanuelle86
04.02.18,15:10
Robim uctovnictvo vo firme uz 4. rok a riesim vsetky faktury, banku, pokladnu a vsetky podklady pre danove priznania pravidelne mesacne dph vykazy, objednavam aj gastrolistky, robim dochadzku pre 2 spolocnosti, ktorych vlastnikom je jedna firma samozrejme riesim aj upominanie neplaticov. Za toto vsetko mam mesacne plat 770 eur brutto v Bratislave. Ked som natupovala pred 4 rokmi bol moj nastupny plat 670 eur a po roku mi ho zvysili na 770. Nova sefka na ekonomickom useku povedala ze chce aby platy sa zvysovali kazdym rok vzdy o nejaku sumu. Od toho posledneho zvysovania ubehli 3 roky a 3x sa zvysovala minimalna mzda.
Ked som reagovala na to ci sa bude tento rok konecne nieci zvysovat kedze uz je vyska minima 480 brutto a pre uctovnicky je to samozrejme vyssia tak mi sefka povedala ze sa nemam s ostanymi uctovnickami porovnavat. Myslim si ze zarabam v hrubom o 100 eur viac ako je pozadovane minimum pre uctovnicku a pre BA je to mizerne malo. Vie mi niekto poradit cim a ako by som mohla argumentovat o zvysenie platu?
jslancik
04.02.18,15:01
chceš radu? myslím, že v tej firme pomôže akurát dať výpoveď. potom uvidíš, či sa niečo bude diať, alebo nie. tie peniaze sú na BA úplne smiešne... S tým si na začiatku ani nemala súhlasiť. Ale to je o tom, ako si kto váži svoj čas a svoju prácu. Popozeraj ponuky, aké pozície v BA by si zvládla robiť a ako sú hodnotené. Máš dosť široký záber...
bodliak
04.02.18,15:25
Je to síce dávno, ale:
lojálna zamestnankyňa chcela zdvihnúť plat.
Šéfstvo nechcelo nič také dopustiť, aby nechceli aj ostatní. Radšej výpoveď dohodou.
Keď odišla, začali hľadať náhradu. Novej dali, podľa akuálnej situácie na trhu, o 1500 Skk viac, ako mala predchádzajúca. Pritom tá by bola rada zostala, aj keby jej pridali len 500. Šéfovia sú niekedy tak krátkozrakí...
emanuelle86
05.02.18,09:51
uz sa mi to nechce riesit asi sa dam uz tento rok na matersku a budem uz sa do tej roboty nebudem moct ani vratit kvoli vzdialenosti.
emanuelle86
05.02.18,09:53
ved ja viem ze s takym platom by tam teraz nikoho nenasli takeho akeho by chceli s praxou, mimochodom nova kolegyna co nastupila od noveho roku (sice ma omnoho vacsiu prax) tak je dali 950 nastupny, zevraj tiez nic moc a hlavne dost vela roboty ju caka lebo dalsie 2 nove firmy pribudnu
Mila123
05.02.18,10:26
ako sa dá dať výpoveď dohodou?
Mila123
05.02.18,10:27
konkrétne robíš účtovníctvo? PO? a podklady pre daňové priznania pre koho?
jar88
05.02.18,10:44
Moja dcéra zakladá účtovnú firmu, kde budú pracovať iba mamičky na skrátenú pracovnú dobu.
Plánuje 4 hod. denne za 750 €/mesiac.
bodliak
05.02.18,12:37
OK, ukončenie dohodou. Spokojná ?
emanuelle86
05.02.18,14:12
To znie dobre. Ja mam dost velky problem doteraz pri hladani prace vzdialenost pretoze vacsina firiem sidli v centre a ja byvam na konci BA a vzdy rano a vecer je zapcha, mam problem si nieco najst do 4 km
emanuelle86
05.02.18,14:21
Sme ktora nas vlastni ma este 4 dalsie na SK aj CR a robim pre 2 SK firmy ako uctovanie a vystavovanie faktur, sledovanie uhrad a upominanie, nahadzovanie do systemu POHODA, uctovanie hotovosti do pokladne, uhrady plat. kartami cez BU, na konci mesiaca kontrolujem ci mame vsetko zauctovanie a ekonomka vystavi uz len danove priznanie a vykazy a ona robi uctovnu uzavierku, narobim vobec mzdy ani neuctujem majetok. Robim tak vseobecne podvojne uctovnictvo, plus im robim poskoka na objednanie kanc. tovaru, kavu, pitie a postu, skenujem vsetky doklady a zmluvy. Proste toho robim aj viac ako uctovnicka. Ano aj podklady a ona uz klikne vytlaci a posle a hotovo. Ked nieco chyba tak som zdrbana ja lebo ja musim absolutne vsetko sledovat a kazu mi vystavovat faktury hoci nie su na to zmluvy ani dodatky a ked to nespravim lebo pravnik nevystavi zmluvu tak som ja pokarhana ze preco som tu faktururu nespravila ale to ze som nemala podklad teda zmluvu ci dodatok nie je podstatne. Uz mi to vadi toto.