mondes
04.02.18,17:11
Ahojte, prosím Vás o odpoveď na moju primitívnu otázku. Idem vypracovať pracovnú zmluvu firme, kde konateľ firmy bude zároveň zamestnancom. Ide o stavebnú činnosť na SK. A zasekla som sa pri kolónke "Miesto výkonu práce". Doteraz som mala len predavačky a tam to bolo jasné. Miestom výkonu práce bol ten obchod. Ale čo uvediem ako miesto výkonu práce u stavebnej firmy, ktorá pracuje naraz na rôznych stavbách? Ak by som dala sídlo firmy, tak by to nebola pravda, nakoľko zamestnanec na tej adrese nepracuje. Prosím Vás, ako to uvádzate v pracovných zmluvách? Srdečne Vám ďakujem.
Tweety
04.02.18,16:28
Podľa ZPv PZ má byť len jedno miesto výkonu práce.
§43 odst.1
b) miesto výkonu práce (obec, časť obce alebo inak určené miesto),
mondes
04.02.18,16:33
Môžem dať aj napr. Prešovský kraj?
Tweety
04.02.18,16:34
Nie. Len v rámci jednėho mesta.
mondes
04.02.18,16:35
A keď má stavebná firma viac stavieb a svojich zamestnancov presúva hore-dole, tak to musím stále robiť dodatky k zmluve? Alebo???
mondes
04.02.18,16:38
Tweety, ide o menšiu stavebnú firmu, ktorá má rozrobené možno 4 stavby. Keby som do PZ uviedla ako miesto výkonu práce adresy tých štyroch stavieb? Je to možné? Ďakujem.
Tweety
04.02.18,16:45
Miesto môže byť len jedno. To som už uviedla v odpovedi. Pozri tu sa to riešilo:
http://www.porada.sk/t85436-miesto-vykonu-prace-stavebnictvo.html
mondes
04.02.18,16:58
Hmm, ďakujem, no ten link mi veľa nepomohol. Ak uvediem miesto výkonu práce sídlo firmy, tak by potom firma mala vyplácať cestovné náhrady, ak by zamestnanec pracoval inde, ako v mieste výkonu práce. Fakt neviem, čo tam napísať..
Tweety
04.02.18,17:02
Ale veď tam máš aj iný variant.