strbl
05.02.18,09:25
Dobrý deň, rada by som vedela ako si môžem znížiť daň keď podávam daňové a mala som príjem z predaja bytu, viem že tam patrí rekonštrukcia..., ale ja som na byte nič nerobila, môžem si to znížiť aj napr. sumou čo som platila vklad záložného práva? Ďakujem
ivka70
05.02.18,08:31
Uplatnenie výdavkov pri príjmoch z predaja nehnuteľnosti (https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/predaj-nehnutelnosti#UplatnenieVydavkovPrijmyZPredajaNehn utelnosti)

výdavky preukázateľne vynaložené na obstaranie majetku alebo jeho výrobu vo vlastnej réžii; výdavkami preukázateľne vynaloženými na obstaranie nehnuteľností sú aj:
-úhrada za prevod členských práv a povinností spojených s prevodom práva užívania nájomného družstevného bytu
-úroky z hypoúveru alebo stavebného úveru súvisiace s obstaraním tejto nehnuteľnosti alebo úroky z účelového úveru na bývanie, ktorý má v zmluvných podmienkach uvedené obstaranie tejto nehnuteľnosti, okrem úrokov, ktoré boli uplatnené ako daňový výdavok počas zaradenia tejto nehnuteľnosti do obchodného majetku, pričom rovnako sa budú posudzovať aj iné poplatky súvisiace s poskytnutým úverom.
strbl
05.02.18,09:49
dakujem, a platí to aj ked som si prenášala hypoteku na inu nehnutelnost?
ivka70
05.02.18,09:52
ak je preukazatelne, ze to bola hypoteka, ktora suvisela s obstaranim tejto nehnutelnosti
strbl
05.02.18,09:53
a k danovému musim dodat nejake dokumenty k tomu?