patrik2003
05.02.18,12:09
Potrebujem posteľ pre 81 ročnú pacientku , údajne nemá nárok,lebo nie je úplne ležiaca , je to pravda ? Alebo rozhoduje lekár na základe rozsahu choroby,prípadne chorôb pacienta ? Ktorí lekár o tom rozhoduje ?
avalik
05.02.18,11:18
navrh rehabilitacny lekar, rohoduje zdravotna poistovna
Viera R.
05.02.18,11:28
Pre moju matku to predpisoval rehabilitačný doktor. Mama bola ZŤP a je pravda, že vtedy už bola ležiaca. Možno aj vo výdajni zdravotných pomôcok by Vám vedeli povedať, prípadne v ambulancii rehabilitačného doktora.
martuli
05.02.18,11:39
Obávam sa, že asi nepochodíte, pokiaľ fakt nie je ležiaca, nepredpíšu.
vicktor
05.02.18,11:57
Viem ze predpisovat moze napr. internista, ale osetrujuci lekar / obvodak da lepsiu odpoved.
Mozno by bolo dobre ju dat do nemocnice - liecebna dlhodobo chorych, spravia kadejake vysetrenia a do prepustacej spravy napisu aj cosi o stupni odkazanosti a podla toho stupna potom bude mat alebo nebude mat narok.
vicktor
05.02.18,12:01
U nas vanovy vytah za 580 eur predpisala primarka interneho oddelenia, isiel som do vydajne, objednali, odovzdali.
So zdravornou poistovnou som nic neriesil, ci vydajna to neviem, ale pri preberani poukazu mi nic nepovedali ze moze byt zamietnuty.
veronikasad
05.02.18,13:36
Ak zdravotná poisťovňa posteľ neschváli, pogoogli, viacero združení ponúka prenájom, samozrejme za mesačný poplatok. U nás som videla aj oznam na dverách rehabilitačného oddelenia.
buchač
05.02.18,13:53
Môj osobný názor je asi taký, že kúp si a máš pokoj svatý.
Lebo pokiaľ budeš obehávať s tými poondiatými lajstrami, doprosovať sa...tak starká bude na tej terajšej trpieť.

Kľudne aj nejakú používanú, nie sú až také drahé, môžete sa poskladať v rodine.
https://www.bazos.sk/search.php?hledat=elektricka+polohovatelna+postel&rubriky=www&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&kitx=ano

Vždy ju potom predáš...vždy.
Chobot
05.02.18,15:14
Mýliš sa, nemôže internista. Môže iba rehabilitačný.
Chobot
05.02.18,15:23
Zdravotnícke pomôcky sa poskytujú v súlade s opatrením min. zdravotníctva - Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok, ktorého aktuálne znenie nájdeš tu:

http://www.health.gov.sk/Clanok?zkzp-201801

Podľa toho predpisu polohovacie postele (časť L 9.2.) predpisuje rehabilitačný lekár, ale je to podmienené predchádzajúcim schválením zdravotnej poisťovne. Postup je taký, že rehabilitačný lekár ti vystaví poukaz, ten pošleš do ZP. Je možné, že ZP si vyžiada prepúšťaciu správu.V ZP ho následne schvália (pokiaľ to odsúhlasí revízny lekár) a potom so schváleným poukazom ideš do výdajne zdrav. pomôcok, kde ti posteľ objednajú a vydajú.

Pokiaľ by ZP posteľ neschválila, tak najlepšie je, ako poradil buchač, kúpiť si ju.

Ale ak máš rehabilitačného lekára, ktorý to predpíše, tak to najprv skúste cez ZP. Len problém býva práve s tými lekármi - nájsť takého, ktorý tú posteľ predpíše. Väčšinou sa ošívajú, tvrdia, že oni to nemôžu, alebo že nevedia ako to predpísať.