bylinka
04.08.06,11:41
prajem prijemny relax vsetkym. mam prosbu: aku znacku kotla by ste mi odporucali? byvam v rodinnom dome. chcem sa osamostatnit od rodicov.vykurovanie je centralne, hore mam plynovu pripojku, je na nej napojeny plynovy sporak.to si platim sama, mam aj plynomer, takze uprava a prerobenie by malo ist bez problemov.odpojit radiatory odspopdu a prepojit ich a ten kotol. asi tak... zatial som sa dopracovala k zavesnemu, kondenzacnemu - pri citani clankov na nete. /aj ked bolo aj uvedene, ze nie vzdy ekonomicky je kondenzacny/.v jednej firme mi tiez odporucali kondenzacny..stretla som sa "s prottherm , buderus a viessmann, junkers" znackami, mam z toho velku hlavu. a este ak mate typ na vyhodnu pozicku na prerabku kurenia. preto prosim o radu. dakujem. :)
pekny vonavy den
PeterNR
04.08.06,09:50
Ahoj, neviem presne v akej si situácii a čo Ťa vedie k osamostatneniu sa. Ak som to správne pochopil, bývaš v dome spolu s rodičmi. Kotol + prerábka kúrenia v bežnom 2-3 i byte vyjde na 40-80 tis. Sk. Odporúčal by som Ti radšej kúpiť jeden dobrý kotol pre celý dom, a oddeliť kúrenie pomocou regulácie - termoregulačnými ventilmi na radiátoroch. Prípadne si daj namontovať pomerové rozdeľovače tepla, ak Ti ide o výšku platby za teplo, v ich a Tvojej časti. Je to síce bežnejšie v bytových domoch, ale dá sa to urobiť aj v rodinnom dome. Každopádne kúpiť a prevádzkovať jeden kotol je lacnejšie, ako dva samostatné kotly.