monika 11
05.02.18,18:46
Prosím viete mi poradiť v septembri mi stavebná firma osadila žumpu ,ktorá sa dnes asi prelomila ,počujeme tiecť vodu .Firma bola upozornena,že ju osadili veľmi nízko preto sme žiadali,aby ju vykopali a osadili tak ,ako to predpísal výrobca.Firma sa ohradila,že ju museli dať preto nižšie lebo by zamrzala a dnes tu máme problém,že sa prepadla a oni sa necítia vinní. Prosim, poraďte mi čo mám robiť?
jslancik
05.02.18,17:55
nerozumiem, prečo si myslíte, že za "asi prelomenie" žumpy môže hlboké osadenie. to je plastová žumpa, ktorá neznesie ani tlak zeminy zvrchu? alebo sa po nej niečím jazdilo?
monika 11
05.02.18,18:01
Výrobca po tomto videl fotky,mi povedal že ju mam dať vykopať ,pretože to nezvládne tlak zeminy a firma to nechcela vykopať a na vrch dali betón a garantovali mi ,že sa nemôže nič

stať .Nie nejazdili sa po nej .Nevieme presne kde sa prelomila,len počujeme clapot vody a nosná rúra ktorá je v žumpe je zalomena.
pavol54
05.02.18,18:21
Zavolať si znalca v odbore stavieb nech vyhotoví posudok montáže. Nejaká dvojitá kari rohož plus roksory by z toho betónu spravili deku na prejazd tankom
monika 11
05.02.18,18:46
Nie je tam žiadna kari rohož ani roksor,oni tam dali nejaké plechy a potom betón ,tvrdil, že sa nemám ničoho obávať ,spravia to dobre a teraz tvrdia že oni si za stavbou stoja neviem,čo mám robiť,ako ich donútiť ,aby to opravili,keďže nerobili podľa pokynov čo nám dal výrobca
chandler
06.02.18,06:27
to je klasika: nic sa nemoze stat, takto to robime uz sto rokov a nikdy sme nemali problem (ako vidis naozaj nemaju problem oni ale ty). musis zavolat sudneho znalca, nech spravi posudok ak to nebudu chciet opravit tak inu firmu a potom od nich skusat vysudit peniaze.
vicktor
06.02.18,07:16
Zadanie (objednavka) pre osadenie existuje a stavebna firma ho prevzala?
Bud tvoje alebo od vyrobcu.
pavol54
06.02.18,08:22
ešte ma napadlo, že ak nebolo dosť pevné podložie, tak sama mohla klesnúť vplyvom hmotnosti vody v žumpe a to mohlo poškodiť prívodné potrubie. Inak vtokový otvor musí byť na úrovni prívodného potrubia, od toho sa odvíja hĺbka osadenia žumpy.