renata88
05.02.18,20:39
Dobrý deň potrebujem poradiť som momentálne v zahraničí a potrebujem potvrdenie o prijme u zamestnávatela kde som robila lenže ked som písala účtovníčke neodpísala mi a ja telefon už na nich nemám čo mám robiť ako požiadať o potvrdenie prísť na slovensko je to len jeden mesiac ale ako to urobiť ako dostanem ten papier aj ked mám právo nik mi neodpovedá pomôžte mi dakujem
veronikasad
05.02.18,19:42
Máš výplatnú pásku ? Príjem z ktorého štátu ?
profesional
06.02.18,08:40
Z vyplatrných príjmov si dorátaj relevantné čísla. Hodnotu výplat v čistom určite vieš. Do priznania zaškrtneš, že niektoré údaje boli zadané na základe odhadu.
Jakubec
06.02.18,08:44
1. Poziadaj pisomne zamestnavatela o potvrdenie o prijme pre danove ucely. Ziadost preukazatelne doruc (napr. doporucene).
2. Ak nebudes mat do konca marca odpoved, poziadaj danovy urad o odklad terminu na podanie danoveho priznania.
3. Vypocitaj si prijmy na zaklade udajov z vyplatnych pasok, ak nebudes mat potvrdenie od zamestnavatela. Do poznamky v danovom priznani napis, ze povinnu prilohu (potvrdenie od zamestnavatela) neprikladas, lebo ju zamestnavatel nevystavil napriek ziadosti.
kn-alka
06.02.18,08:48
Ak zamestnanec nepožiadal o ročné zúčtovanie, zamestnávateľ mu vystaví a doručí v termíne najneskôr do 12.3.2018 tlačivo Potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2017

Až po tomto termíne môžeš reklamovať, ak ti potvrdenie nevystavil.
renata88
06.02.18,09:32
A ak mi to nedoruci ako postupovať dá sa aj odhadom z výplatnej pásky nieco určiť na daňové priznanie ďakujem vopred za odpoved
kn-alka
06.02.18,09:34
ak nedoručí, tak postup ako napísal Jakubec
Katy a R
06.02.18,12:07
ako už máš napísané - ešte je zavčasu.;)
raz dávnejšie som robila DP len s výplatnými páskami (zamestnávateľ sa neunúval nič poslať) - DU akceptoval .