lubica2403
06.02.18,07:02
Dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť ohľadne formulára na vrátenie tovaru v e-shope do 14 dní ?

Ide o to, či som povinná :
1.Formulár zasielať spolu so zakúpeným tovarom a faktúrou v papierovej forme v balíku s objednaným tovarom ( v rámci šetrenia našich lesov zbytočný papier navyše)
2. Stačí, ak formulár je pripojený v objednávke v e-shope ako príloha - teda zákazník si ho v prípade potreby môže stiahnuť
3. Stačí, ak je formulár uvedený na našej webovej stránke s tým, že odkaz na túto stránku má zákazník vo faktúre, zo stránky si formulár môže hocikedy stiahnuť

Vopred ďakujem ochotným za rady :-) Pekný deň
ivka70
06.02.18,06:14
Moj nazor:
1. nemusis
2. k objednavke mi to pride zbytocne
3. staci odkaz nan vo fakture, dokonca by stacilo, aby ho zakanik vyplnil cez web stranku (v ramci setrenia lesov) a vobec netlacil.
Tovar vsak musis prijat spat, aj ked ziady formular zakaznik nepripoji ... mas len komplikovanejsie priradenie vratenej veci k fakture-objednavke ...
lubica2403
06.02.18,06:49
Ďakujem ivka, je mi jasné, že formulár nie je povinný, stačí, ak zákazník jasne napíše, že odstupuje od zmluvy. Myslela som si to, čo si napísala, len človek už v ničom nemá istotu :-)

Napr. nám Obchodná inšpekcia dala do opatrení , že sme na stránke nemali číslo zápisu v živ.registri ( všetky údaje - adresa firmy, IČO, DIČ, tam boli) Pritom v zákone som žiadne také info nenašla - je tam len, že má byť uvedené :
b) obchodné meno a sídlo alebo miesto podnikania predávajúceho alebo osoby, v mene ktorej predávajúci koná,

c) telefónne číslo predávajúceho a ďalšie údaje, ktoré sú dôležité pre kontakt spotrebiteľa s predávajúcim, najmä adresu jeho elektronickej pošty a číslo faxu, ak ich má,

Takže pokuta- aj keď vlastne neviem, za čo...
ivka70
06.02.18,06:50
Malal si sa odvolat ... a ks tym nesuhlasis ....
lubica2403
06.02.18,07:02
Práve pred tým ma každý vystríhal.... Pred SOI radšej skloniť hlavu. Kto chce psa biť, palicu si nájde....

Pekný deň želám