marcela85
06.02.18,08:10
Idem si k Vám po radu.. Doma riešime veľmi ošemetnú vec a to, že v práci môjho muža obvinil kolega, že mu ukradol peniaze...Samozrejeme, že daný kolega vec neriešil priamo s mojim mužom, ale poza jeho chrbát ho poohováral po celej firme a muž sa to dozvedel až tri mesiace po údajnej krádeži. Kolega nepodal žiadnu sťažnosť na prešetrenie u nadriadeného a tým pádom sa neriešilo, či mu naozaj niečo zmizlo, alebo si celú vec len vymyslel, aby pošpinil meno môjho muža a jeho čestnosť - samozrejeme, že s danou krádežou nemá nič spoločné (ak sa nejaká aj stala). Teraz by si chcel muž očistiť meno pred celým kolektívom a tu je moje otázka...AKO ??? riešime to doma už zopár dní a nedá nám to spávať, nakoľko ak je človek čestný, tak sa ho to veľmi dotkne.. A nevieme, ako očistiť jeho meno a dokázať, že nič neukradol. Myslíte, žeby riešením bol detektor lži ?? Presvedčil by Vás kolega oficiálnou správou z vyšetrenie detektoru lži o tom, že je čestný a nič neurobil ? Alebo by ste to brali, ako zdrap papiera... Nakoľko detektor stojí od 200 € , tak nechceme tieto peniaze vyhodiť za vyšetrenie a bude nám to prd platné... Prosím poradte čo s tým ???? ĎAKUJEM
jslancik
06.02.18,07:17
ako sa hovorí, reči sa vravia a chlieb sa je. a že každé čudo trvá pár dní.

Osobne by som už nič neriešil. očividne to kolegovia nezobrali nejak vážne, keďže to manžel zistil až po x mesiacoch. Ak by to zobrali vážne, tak by sa to manžel dozvedel, na to vem jed. očividne to nemá vplyv na vzťahy v zamestnaní. Znovu to otvárať a niečo niekomu dokazovať je kontraproduktívne.

Možno najlepšie, čo ste mohli "spraviť" či nespraviť, bolo to, čo sa stalo - že sa nerobilo pár mesiacov nič. že nebola žiadna reakcia z vašej strany. neprilievali ste olej do ohňa a nepristúpili ste na kolegovu hru. Ako vravím, každé čudo trvá pár dní a čím skôr sa naň zabudne, tým lepšie. Odporúčam správať sa normálne, ako keby sa nič nestalo. žiadne uťahovanie sa od ostaných, či podobné reakcie.

PS: dúfam, že sa v neskorších komentároch nedozvieme nejaké doplňujúce informácie, ktoré zásadne zmenia pôvodnú otázku...
buchač
06.02.18,07:26
Detektor lži nie je mašinka vševedúca.
Tá pracuje na trochu inom princípe. Tie americké kriminálky zavádzajú.
Detektor vyhodnotí len klamstvo alebo pravdu na základe určitých kritérií. No neurčí, či na danú otázku vraví pravdu alebo klame.

Tie peniaze budú v tomto prípade doslovne vyhodené za ten zdrap (ako spomínaš) papiera...to si radšej kúpte zopár väčších balení toaleťáku...lepšie poslúži. ;)

Sorry...ALE po troch mesiacoch otvárať v podstate už zabudnutú záležitosť ?
Kde chceš (Tvoj manžel) mať záruku, že ten detektor zaváži ?
Kolegovcov by som absolútne neriešil...tí si už určite utvorili svoj názor asi aj sami.

Veľkú chybu urobil manžel v tom, že situáciu neriešil okamžite, ako sa o nej dozvedel...riešiť mohol so šéfstvom....no určite mal kolegu konfrontovať - najlepšie pred svedkami (a riadne rezolútnym spôsobom).
hanelie
06.02.18,07:30
a prečo nezašiel manžel okamžite za tým kolegom ako sa o obvinení dozvedel ? veď to je krivé obvinenie ( beriem do úvahy, že to manžel neurobil ) na základe akých indícii ho obvinil ? ak má potrebu očistiť svoje meno nech si zavolá kolegov a priamo do očí im povie že bol krivo obvinený, detektor lži ?nie - dôkazné bremeno je na tom kto ho obvinil
marcela85
06.02.18,07:39
Len v tom je problém, že o tom nevedel !! Ak by to vedel hneď, tak by sa to riešilo... Len teraz mu príde, že kolegovia na neho krivo pozerajú a nevie sa s tým zmieriť, že mu bolo takto ukrivdené.
marcela85
06.02.18,07:41
Jeho kolega je jeden z tých príjmených ľudí, ktorý na prvotný podnet zo strany môjho muža povedal : Čo ty chceš so mnou riešiť, ja ťa mám na háku... Tak neviem a je o to horšie, že ich nadriadený je veľmi dobrý kamarát daného kolegu :(
buchač
06.02.18,07:50
Kto chce vyhrať vojnu, musí absolvovať nie jednu bitku.

Chceš/te bojovať ?
Ste na to pripravený ? Psychicky, telesne a aj finančne ?
Dajte podanie na súd a domáhajte sa svojho práva.
Alebo sa na to vyondite...

Takže ?

P.S.:
Prípadne nech manžel dotyčnému rozbije ciferník.
;) :D
hanelie
06.02.18,08:05
ja by som použila inú taktiku :) diplomatickú nech to má úroveň, nech vie, že manžel nie je slaboch a nejaké blbé nepravdivé obvinenie ho nevyvedie z miery - ja osobne by som sa mu hlboko zadívala do očí s rozhodným a razantným hlasom by som sa opýtala čo si myslel tým obvinením ? ( podľa všetkého je manžel submisívnej povahy odporúčam návštevy kick boxu a to myslím naozaj vážne
pavol54
06.02.18,08:31
Tvrdenie proti tvrdeniu: jedna pani povedala že jeden povedal že počul že ho oný ho videl. To ako v tom filme "Vesnička stredisková". A bola mela