mirkoooo
06.02.18,08:37
Vyplnam danové priznanie typu A. Osoba dostala riadne vyplatený bonus na deti v práci za celý rok 2017. Aj splnila nárok na tento danový bonus. Kedze nepožiadal o ročné zúčtovanie, tak si robí danové priznanie. UVádzam tieto deti do nároku na danový bonus, vyplním aj kolónku už uplatneného bonusu v zamesnai a teda prikladám aj rodné listy? Alebo ak už boli danové bonusy uplatnené kompletne za 12 mesicov, tak už ich v danovom priznaní vôbec neuvádzam? Dakujem
ivka70
06.02.18,07:45
ty si mzdarka a pytas na na potvrdenie o zdanitelnej mzde alebo robis niekomu danove priznanie bez zakladnych znalosti ako na to? citala si poucenie k DB A?
mirkoooo
06.02.18,08:05
Poučenie k DB A mám prečítané, štandardne sa stretávam s DP kde si niekto douplatňuje danový bonus a vtedy mi to príde také logické že deti uvádzam, ale kedže tu je to všetko už vysporiadané, tak som ostala zneistená, či to tam uvádzať. Lebo takto to aj mám urobené, že deti som uviedla, zaklikla 12 mesiacov, priložila rodné listy, aj uviedla sumu už uplatneného bonusu - teda v úhrade nula, a ani nič nedostane späť od úradu. Len DU dokáže prekvapiť aj kdejakým tvrdením.. Nakoľko v poučení sa toto konkrétne neuvádza, aspoň to tam nevidím. Ďakujem
kn-alka
06.02.18,08:18
v DP podľa potvrdenia musíš uviesť uplatnený bonus aj keď je už vysporiadaný, a keď už vypisuješ údaje o DB, tak musíš vypísať aj rodné čísla detí
ivka70
06.02.18,08:37
V DP uvedies uplatneny narok, skutocny narok (cize na doplatenie DB vyjde nula), mozes uviest deti a rodne cisla, ale tie mas na prilozenom potvrdeni, rodne listy neprikladas, kedze tie su uz prilozene u zamestnavatela, kde sa DB uplatnil (a je to na potvrdeni).
mirkoooo
07.02.18,07:49
dakujem za odpoved