judyt
06.02.18,12:23
Dobry den, uz som z toho celkom zmatena. Mame firmu, ktora sa zaobera elektroinstalacou. Uz som to vylustila, ze sa aj na nas vztahuje zákon o prenesenie danovej povinnosti. Len neviem ako je to s nakupom el.instalacneho materialu, lebo nas dodavatel to nam predal na fakturu s DPH.
Ja to budem uctovat nasmu odberatelovi bez DPH, nakolko on je platcom DPH, a uplatnuje si PDP.
Mozem si tak DPH z nakupeneho materialu uctovat tak ako doteraz v KV-B2 a uplatnit si odpocet? Alebo materiál musim kupit tiez bez DPH?
kn-alka
06.02.18,11:39
Ty nakupuješ s DPH KV-B2, predávaš s prenesenou povinnosťou.
judyt
06.02.18,13:23
Dakujem pekne :)
lila1809
07.02.18,18:57
tým som si nie veľmi istá.... nie je odberateľ povinný nahlásiť pri nákupe materiálu, že je platca dph a tento (material) ak patri do kapitoly 10(obilniny...) alebo 12 (železo.....) bude predany bez dph?
či nesprávne tomu rozumiem...

https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Aktualne/DPH/2018/2018.01.05_predaj_T_cez_ERP.pdf
jslancik
07.02.18,19:21
a patrí tebou nakupovaný tovar do položiek s prenosom DP? to si treba presne nájsť, ideálne sa informovať u svojho dodávateľa...
kn-alka
07.02.18,19:26
lila, jslancik - jedná sa o elektroinštaláciu - stavebné práce a nie o predaj tovaru

Pri stavebných prácach sa nakupovaný materiál, ktorý sa inštaluje, nakupuje s DPH a inštalácia je bez DPH