evina06
06.02.18,14:54
dobry den vedeli by ste mi poradit. sme pneuservis mame zivnostensky list na servis vozidiel. rozhodli sme sa ze nakolko niekedy dlho ludia cakaju kupili sme kavomat a predavame kavu a tiez nealkoholicke napoje. predavame v podstate tak ze zisk natom mame skor je to na sprijemnenie cakania... len ak pride kontrola takto nam to neobsedi... mali by sme rozsirit ZL o predaj tychto napojov a riadne davat pokladnicne bloky ak niekto chce kupiít kavu alebo mineralku? dakujem
jakubzemko
06.02.18,15:22
Áno, mali by ste. Myslím, že aj hygiena by mala schváliť.
misomiso
06.02.18,16:26
A videli ste uz kavomat, ktory vydava blocky? A co potom cerpacia stanica, ktora vybera poplatok za WC? Musi mat zivnost "prevadzka verejneho WC? Myslim, ze riesite somariny.
jakubzemko
06.02.18,16:44
To je super argument :) Ak automaty nedávajú bločky, ani ja nebudem :) Áno samozrejme, ak čerpacia stanica vyberá peniaze za WC, má mať na to živnosť, ktorá ju na to oprávňuje. Neviem, čo je na tom prekvapujúce. A budete prekvapený, aj na ten kávomat treba mať určitú živnosť, ktorá vás bude k tomu oprávňovať ho prevádzkovať :)
misomiso
06.02.18,18:45
Predpokladam, ze na kavomat staci "maloobchodny predaj" a to ma kazda firma.
jakubzemko
06.02.18,19:54
Takmer každá :) ale presvedčím ťa o opaku http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=7180&SID=2&P=0
evina06
07.02.18,10:28
nechceme mat z toho problemy a zbytocne platit pokutu,samozrejme registracnu pokladnu mame tam by sa to dalo rozsirit o tuto polozku.
evina06
09.02.18,08:17
dakujem