sousan
06.02.18,15:18
Ahojte, odkúpila som prevádzku ( kupno predajnou zmluvou) prevádzka ešte nefunguje. Volali mi zo živnostenského, že budem mať kontrolu. Čo všetko kontroluje? Stačí mi kupnopredajna zmluva, keď budú kontrolovať, či potrebujem ešte nejaké iné doklady? Veľmi pekne ďakujem
hanelie
06.02.18,14:47
- označenie prevádzky presne podľa zákona
- otváracie hodiny
- povolenie od RUVZ ( hygiena )
ak prevádzka ešte nefunguje pravdepobne sa všetky tieto povolenia ešte len vybavujú tak je divné, že sa už nahlásila kontrola
sousan
06.02.18,14:51
Nooo, ešte som čakala na povolenie od hygieny.
Maju ešte len prísť.. Takže kontrolujú len tieto 3 veci?
Anina2
06.02.18,15:26
Pri kontrole vyžadujú / pred 3 rokmi vyžadovali /okrem týchto 3 vecí ešte autorizovanú inšpekčnú knihu.To znamená v ŠEVTe kúpenú, kolkami správnej hodnoty okolkovanú, orazenú od Živn. úradu, aby mali kde zapísať, že tam boli a čo zistili.Spýtaj sa priamo na ŽÚ, či to ešte treba .
sousan
06.02.18,15:30
Áno, áno tu mam. Ďakujem pekne. Takže iné dokumenty živnostenská kontrola nekontroluje, áno?
Anina2
06.02.18,22:22
Pani, ktorá nás kontrolovala, chcela ešte ukázať /nie detailne kontrolovať / dodávateľské fa., či sú evidované v účtovníctve ku dňu, keď robí kontrolu...
No, skoro som sa odhodlala ju ostrihať a urobiť jej účes, lebo pred nami tam bolo kaderníctvo.Ešte 2 roky chodili tetky - že vodovú atd. To bola taká tetuľa, že mi skoro sánka zranila koleno, keď z toho storočného zimníka vylovvila preukaz.
Pozor na to :)