adad
04.08.06,13:04
Ahojte poraďáci! Ako si mám zaúčtovať zlú úhradu na bankovom účte? Táto úhrada mi nepatrí a vrátila som ju naspäť. Aký účet mám použiť, aby som to mala v poriadku? Ďakujem...
Tweety
04.08.06,11:09
Ahojte poraďáci! Ako si mám zaúčtovať zlú úhradu na bankovom účte? Táto úhrada mi nepatrí a vrátila som ju naspäť. Aký účet mám použiť, aby som to mala v poriadku? Ďakujem...
Naúčtovala by som 221/379 a vrátenú platbu 379/221.
ikus
04.08.06,11:13
ja to účtujem 221/325 a ked to vratim tak 325/221
BOBY
04.08.06,11:47
prikláňam sa k Tweety, aj keď druhý spôsob je tiež v poriadku
Lila
07.08.06,06:41
Ja mám analytiku na 261-mylné platby . Účtujeme to cez tento účet.
Tweety
07.08.06,06:54
Ja mám analytiku na 261-mylné platby . Účtujeme to cez tento účet.
Nie je to správne, pretože účty 26 sa používajú na prevody medzi finančnými účtami.
Lila
07.08.06,06:57
Keď si to rozanalyzujem -je to finančný prevod. Ale mylný.
Aú 261 sa používa aj pri spotových konverziách - to značí tu nejde len o prevod medzi svojimi finančnými účtami.

Dopĺňam: Ak by sa to prelínalo cez kalendárny /účtovny rok/- t.z., že by mi dotyčná firma moju mylnú platbu nevrátila , tak na konci roka by som to preúčtovala na pohľadávkový účet. V tomto prípade na záväzkový účet.
Bambi23
09.08.06,09:50
Ja mam pdobny pripad, ale neviem ako to mam riesit:
Mame dve firmy, trebarz A a B.
Firma A vystavila fakturu obderatelovi, ten ju vsak uhradil na ucet firmy B. Sef to cez internetbanking previedol z uctu B na ucet A.
Takze to nevratil odberatelovi, len to rovno hodil na nas spravny ucet :)
Velmi mi tym nepomohol, neviem ako to uctovat ani v jednej firme.
Vie mi niekto poradit?
Dakujem
Lilith
09.08.06,10:17
Ahoj Bambi23,
ked mi toto naposledy spravil sef, tak sme sa s nasou uctovnickou dohodli na nasledovnom postupe:
Z uctu A vratit peniaze na ucet B.
Z uctu B vratit peniaze odberatelovi a poziadat odberatela, aby platbu uhradil na ucet A.
Cely ten kolobeh penazi obratit.
A zauctovat to tak ako hovorila Tweety. cez ucet 379.

Vela zdaru
:-)
Bambi23
09.08.06,10:24
Tak k tomu asi nikoho z nich neprinutim :) .. to som navrhla hned, ked nam prisla ta zla uhrada na iny ucet, aby sme to vratili a poprosili odberatela nech to zase uhradi na spravny ucet ... samozrejme odmietol to aj sef, aj odberatel ... im je to jedno a my, uctovnici, si s tym mame nejako poradit ... ich zaujima, ze peniaze su tam kde maju byt a faktura je uhradena, kde a ako to je uz vraj moj problem ....niekedy si fakt myslim, ze na vsetko kaslu :)
Fakt neviem ako to zauctovat


Ahoj Bambi23,
ked mi toto naposledy spravil sef, tak sme sa s nasou uctovnickou dohodli na nasledovnom postupe:
Z uctu A vratit peniaze na ucet B.
Z uctu B vratit peniaze odberatelovi a poziadat odberatela, aby platbu uhradil na ucet A.
Cely ten kolobeh penazi obratit.
A zauctovat to tak ako hovorila Tweety. cez ucet 379.

Vela zdaru
:-)
Lilith
09.08.06,10:27
A keby si ich skusila prehovorit na pokladnicne doklady?
Vystavila by si ich a oni by ti ich len podpisali...
mozno takto by sa dali obmakcit...