trable
07.02.18,16:05
Dobry den, pred pol rokom som sposobila dopravnu nehodu. Napriek tomu, ze som tukla len jedno auto to sa posunulo do dalsich 3 a vyvrbili mi skodu 10 000 e na sude, resp. sudny znalec. Auto nebolo poistene, tuto skutocnost som si vobec neuvedomila pretoze som ho dostala po pol roku zo servisu, kde mu menili komplet motor. To ma vsak neospravedlnuje. Pri nehode sa nikomu nic nestalo, sama som zavolala policiu a vsetko nahlasila. Prebehol sud a ten mi stanovil zavazok zaplatit skodu. Dalej to kancelaria poitovatelov posunula poistovni allianz, ktora je poverena likvidaciu a naradu skody naslede vymahanie odomna doriesit. A teraz... v case nehody som bola student VS denneho studia nikdy som nepracovala, auto som dostala od rodicov, po nehode som zistila, ze som tehotna a vypisali ma na rizikove, prerusila som skolu ostala som doma. Nie som zamestana najblizsie 3 roky budem dostavat rodicovsky prispevok a nemam ziaden majetok, byvam s rodicmi, moje auto bolo ako sa vravi na totalku a tak islo prec. Volala som do allianzu a cakaju na rozsudok, ktory im pride v najblizsich dnoch. Chcela by som sa spytat na nazor ci sa da s Allanzom dokodnut na nejakych splatkach, napriklad 30 eur, ktore by pre mna neboli pocas rodicovskej dovolenky znicujuce a na mna by nemusela byt uvalena exekucia, ktora by ajtak musela ist do konkurzu, kedze som nikdy nemala este ani len bankovy ucet. Ja viem ze je to len domnenka, ale pomoze mi kazdy nazor. O dva mesiace budem rodit a velmi ma znepokojuje moja situacia, Dakujem pekne
Chobot
07.02.18,16:11
Ja len že " ...som tukla len jedno auto...", "... moje auto bolo ako sa vravi na totalku..." To muselo byť ale "ťuknutie". :rolleyes: :eek:

No nič, hneď ako príde rozsudok a budeš vedieť sumu, ktorú máš uhradiť, treba skontaktovať Allianz a napísať žiadosť o možnosť úhrady formou splátok. Pokiaľ s poisťovňou komunikuješ a prejavíš ochotu škodu uhradiť, je šanca, že ti splátky povolia. Potom ale musíš naozaj pravidelne splácať, lebo ak prestaneš platiť, verím, že ťa nekompromisne posunú exekútorovi a ten ti zoberie ešte aj majetok, ktorý len budeš mať.

Nikto ti tu nemôže garantovať, že poisťovňa bude súhlasiť so splátkami, ale za pokus to stojí. Úhrada dlhu splátkami je neštandardný postup, je to individuálne schválenie, preto sa to nedá garantovať.

A neviem, čo tým myslíš, že exekúcia by musela ísť do konkurzu. Ak to poisťovňa postúpi na exekúciu, tak v tom momente sa ti dlh navýši o trovy exekútora (pár sto EUR) a exekútor si na teba počká aj roky. Keď po materskej nastúpiš do práce, on si to zistí a pekne ti budú zrážať zo mzdy exekučné splátky. Nemysli si, že exekútor na to zabudne. On má čas aj 10 či 15 rokov na to, aby od teba to vymohol. A medzitým úroky z omeškania narastú do obrovských výšok.

Ty si perspektívny kandidát na vymáhania, ešte len budeš pracovať a budeš mať majetok.
Mila123
07.02.18,16:12
možno by pomohlo, keby si sledovala vývin (vývoj) exekúcií, resp. ich stornovania, kt. teraz vládna koalícia vymyslela.......
preboha
07.02.18,20:11
vyčíslenie škody znalcom je jedna vec, čo zaplatil allianz vec druhá, takže to vôbec nemusí byť 10 000 eur, vymáhať budú len to, čo reálne zaplatil allianz
dmc
08.02.18,08:01
Ja nechcem byt pesimista - ale ak ti poistovna schvali splatky 30 € mesacne - to budes splacat takmer 28 rokov. ( a to sa bavime iba o cistej sume - istine bez urokov) tak ten pracovnik poistovne bude vyhlaseny ako "pacient desatrocia".

Ale kto neskusi - nevie. Treba ist do poistovne skusit vyjednavat.
trable
08.02.18,09:37
No bol to tukanec, dostala som smyt a na parkovisku som mojim kolesom vrazila do kolesa ineho auta.. tym ze kolesa boli vytocene asi mali mensiu odolnost, a moje auto si zlomilo celu napravu a riadenie, vybuchli airbegy tie rozbili celne sklo a palubnu dosku na plechu neni jediny skriabanec, kedze auto malo 11 rokov napisali mi totalku. Druhe auto malo defekt a posunutu napravu jemu dali skodu 4500, dalsie 11 rocne punto malo od toho auta oskrety naraznik a tam dali skodu 3000 atd atd. proste cele zle. Mozem sa s nimi sudit, ze znalecky posudok je neadekvatny ale potrebujem pravnika novy znalecky posudok a bude sa to natahovat zas niekolko rokov. Ja na to nemam peniaze ani nervy.
Zmierila som sa s tym, ze musim splatit svoj dlh, ale nie som schopna zaplatit 10 000 nemam ziaden prijem, preto sa chcem dohodnut. Kedy som nebola tehotna na lozku tak sa zamestnam brigadne popri skole a nemam problem platit aj 300 eur mesacne, ale nemam ako.
Bohuzial neviem momentalne najst ine riesenie, pozicku mi nikto neda.
trable
08.02.18,09:42
Ano to je pravda neuveritelna doba, ja by som sa chcela dohodnut na tych splatkach kym sa mi rapidne nezmeni situacia, teda zacnem pracovat. Potom by sa splatky navysili. Osobne poznam jednu pani, ktora ma dlh 20 000 eur a splaca ho sudne 20 eur mesacne. Asi to nikdy nesplati, lebo skor umrie, ale je to tak. Rozmyslam aj nad pozickou, ktora by bola mimoriadne nevyhodna, dostanem len taku. Bojim sa ci to zvladnem kedze neviem co ma caka
trable
08.02.18,09:46
mne ale dosiel papier zo sudu, nechapem teda sud ziadny realne nebol, kvoli znalcovi, ktoreho prizvali policajti do pripadu sa konal akysi samosud, ktory mi udelil povinnost vyplatit v skodu v hodnote 10 000 e. To mi prislo postou, nasledne na to mi dosiel list z Allianzu, ze su povereni doriesenim likvidacie tejto udalosti. Teraz cakam... oni povedali, ze este cakaju na rozsudok az potom zacnu likvidovat....
profesional
08.02.18,18:48
30 eur mesčne by znamenalo splácanie po dobu skoro 28 rokov. Na to určite nepristúpia. Osobne si myslím, ale ide len o môj subjektívny názor, že ti to navrhnú rozrátať na maximálne 2 roky, tj. necelých 417 Eur mesačne.

Poisťovňa nie je charita.

Na tvojom mieste by som zvažoval osobný bankrot.