Lucyinka03
07.02.18,17:26
Dobrý deň, chcem sa spýtať či sa započítava do praxe učiteľky materskej školy aj obdobie kedy som pracovala na dohodu o brigádnickej práci študentov ako učiteľka v inej materskej škole. Tiež keď som učila na pracovnú zmluvu ako učiteľka prvého stupňa v ZŠ. Ďalej som pracovala na dohodu o pracovnej činnosti v súkromnom centre špeciálno-pedagogického poradenstva v rozsahu práce max. 10 hodín týždenne.
Od r. 2013 tiež vykonávam dramatoterapiu s deťmi s Downovým syndrómom ako dobrovoľníčka. Dohodu nemám, ale mám potvrdenie od OZ, pretože ju robím ako dobrovoľníčka.
V bývalom zamestnaní mi prax uznali viac ako 3 roky, v novom iba 1 rok.
Aké sú na to merítka v zariadeniach, keď viacerým učiteľkám v rôznych zariadeniach uznali aj prácu na dohodu, prácu v banke a dokonca prácu ako kuchárka v reštaurácii? Môžem sa odvolať na nejaký zákon, alebo podobne?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Mila123
07.02.18,17:22
dohoda o BPŠ, veď si bola študentka, nie učiteľka.......
Katy a R
07.02.18,17:28
píše, že pracovala ako učiteľka ;) - aj keď bola študentkou.
ivka70
07.02.18,18:15
Zakon urcuje len spodnu hranicu, kolko treba uznat a nedefinuje uplne presne, ktore prave ano. Zvysok je skutocne na subjektivnom posudeni konkretneho riaditela.
Praca, ktoru zapocitavaju, musi suviset s vyucovanou aprobaciou ucitela.
Mozes sa odvolat na zakon, nastuduj si ho, ale pokial su uznane roky v spodnej hranici, nic nevymozes.
Lucyinka03
07.02.18,20:40
áno, ale robila som tú istú prácu čo teraz. A študentovi na dennom štúdiu nikto nedá len tak pracovnú zmluvu.
Lucyinka03
07.02.18,20:42
ďakujem. A viete mi povedať, kde to presne v zákone nájdem?
Moc ďakujem
veronikasad
07.02.18,20:43
Prečo by študent denného štúdia nemohol mať pracovnú zmluvu ? Žiadny zákon to nezakazuje, pokial zvláda zamestnanie aj štúdium.
Mila123
07.02.18,21:05
mala si ako študentka ukončené pedag. vzdelanie?
ivka70
07.02.18,21:17
Zamestnávateľ postupuje pri započítaní praxe podľa § 6 zákona č. 553/2003 Z. z. Pedagogickú prax vykonávanú u iného zamestnávateľa by mal každý ďalší zamestnávateľ uznať. Ostatnú prax, hlavné takú, ktorá nie je príbuzná súčasnej činnosti, započíta podľa toho ako to má upravené v mzdovom predpise. Započítaním ostatnej praxe u predchádzajúceho zamestnávateľa nie je nový zamestnávateľ viazaný. Prax uvádzaná na zápočtovom liste je iná prax ako prax podľa zákona 553/2003 Z. z. Prehodnotiť započítanú prax môže jedine súčasný zamestnávateľ.
http://www.skolskyportal.sk/zapocitana-prax-1
logomania
11.02.18,22:27
"Polopate": Každá pedagogická práca (je jedno či učíš v štátnej, cirkevnej či súkromnej škole) podložená dokladom je pedagogická prax v školstve, iná práca sa do pedagogickej praxe nezapočítava. Pedagogická prax a iná prax sa však počítajú spoločne do odpracovaných rokov do dôchodku. Napr. : v školstve odpracuješ 20 rokov, v úrade 5 rokov ako kuchárka 1 rok spolu je to 26 odprac. rokov do dôchodku.
Lucyinka03
17.02.18,19:07
áno ,mala som bakalára.