zdezana
07.02.18,20:03
Pri zadani jednej z faktur od firmy Slovak Telekom som nechtiac zadala trvalý príkaz s variabilnym symbolom. Kazda z faktur musi mat svoj variabilny symbol. v nasledujucom mesiaci som teda zaplatila cez ucet riadnu prijatu fakturu, ale o par dni bola uhradena aj platba s rovnakym variabilnym symbolom ako FA z predchadzajuceho mesiaca. Ked som chcela zauctovat koniec mesiaca, zrazu som zistila, ze tam mam dve platby do Slovak Telekomu. Po patrani mi doslo, ze na tuto platbu mam vytvoreny trvaly prikaz. Slovak Telekom mi nevie vystavit dobropis, ale na dalsi mesiac mi posle len fakturu, ktorej suma na zaplatenie bude 0,00 EUR. Na vypise z uctu mam teda uvedene dve platby za jeden mesiec, ale ku druhej nemam ani dobropis, ani fakturu. Vedeli by ste mi poradit, ako zauctovat tento uctovny pripad. Dopredu Vam velmi pekne dakujem.
kn-alka
08.02.18,05:37
podvojné? jednoduché?
kn-alka
08.02.18,07:57
1. uisti sa, či ti Telekom nevrátil platbu
2. Ak ďalšia faktúra od Telekom bude na úhradu nula, tak nič neuhradíte a túto platbu zaúčtujete ako úhradu nasledujúcej faktúry
3. alebo zaúčtujete ako zálohu a potom faktúru z Telekomu len spárujete s touto platbou