tinka1751
07.02.18,21:44
Dobry den chcem sa opytat nastupila som do noveho zamestnania a mala som teraz prvu vyplatu a mam dve deti a vobec som tam nemala danovy bonus, ked som si to pocitala na mzdovej kalkulacke tak mi to tam vyslo cista mzda vyssia prave o tento danovy bonus, o 40nieco eur . Mam na to narok? a to ja mam o to poziadat? nema to byt automaticky tam. Muz nerobi momentalne.
Terezia13
07.02.18,20:50
oznámila ste v mzdovej učtárni, že máte deti? mzdárka to nemá ako vedieť bolo potrebné priniesť rodné listy - kópiu a potvrdenie o návšteve školy
Nárok na daňový bonus má každý daňovník, ktorý spĺňa nasledovné podmienky:

dosiahne tzv. aktívne príjmy za zdaňovacie obdobie r. 2017 aspoň vo výške 2 610 eur (pozn.: za zdaňovacie obdobie r. 2016 bol 6-násobok minimálnej mzdy vo výške 2 430 eur) a to:
z príjmov zo závislej činnosti (zo zamestnania), ALEBO z
príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti; okrem dosiahnutia minimálnej výšky týchto príjmov (2 610 eur) musí byť vykázaný i základ dane z týchto príjmov.
vyživuje vo svojej domácnosti dieťa – vlastné, osvojené, dieťa manžela/ky, v náhradnej starostlivosti, ktoré sa (podľa zákona o prídavku na dieťa) považuje za nezaopatrené podľa zákona o prídavku na dieťa,
preukáže nárok príslušnými dokladmi (kópia rodného listu dieťaťa a potvrdenie o návšteve školy, ak sa pripravuje na povolanie štúdiom ,....)

viac podrobností na stránke Finančnej správy
https://podpora.financnasprava.sk/280045-N%C3%A1rok-na-da%C5%88ov%C3%BD-bonus-
veronikasad
07.02.18,20:59
Veru nemalo automaticky ak si si nárok neuplatnila vo Vyhlásení k zdaňovaniu príjmov a nepredložila zamestnávatelovi rodné listy detí + príp. potvrdenie o návšteve školy, ak deti už ukončili povinnú školskú dochádzku.

Neuplatnený nárok za mesiac január ti zamestnávatel doplatí v ročnom zúčtovaní dane za rok 2018 ak splníš podmienku príjmu vo výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy
veronikasad
07.02.18,21:00
nastupila v januári 2018, limity príjmov sú pre rok 2017
Terezia13
08.02.18,17:35
je to v poriadku, dala som link, kde si má zistiť viac, dôležité som napísala - oznámiť, že má deti a doručiť potrebné doklady