mivotir
08.02.18,05:40
Dobry den
Nenasiel som ziadnu rozumnejsiu rubriku, tak som to skusil dat sem.

Potreboval by som poradit ohladom uradu prace.
Ked poberam socialne davky(davka v hmotnej nudzi) , v priebehu par tyzdnov mi vzdy pride vyzva, aby som sa ucastnil verejno prospesnych prac, inak mi bude davka odobrata a budem tiez vyradeny z evidencie na pol roka.
(Ze si takto dviha nas pan premier cisla a umelo tvori nezmyselnu statistiku o zamestnanosti ktorou zavadza a klame cely narod, to sem tahat nebudem)...
Behat po meste s lopatou nieje prave moj sen, preto by som sa tomu chcel vyhnut formou normalnej prace.

OTAZKA:
Existuje moznost odrobit si tych 60 hodin mesacne(nahradou za navrhnute VPP uradom) cez nejaku pracovnu agenturu? Prakticky by som tak dostal kazdy mesiac par drobnych od agentury a urad by ma nevyradil, ani neodobral davku v hmotnej nudzi.

Srdecna vdaka za odpoved
jslancik
08.02.18,04:48
Najlepšie riešenie je nájsť si prácu. Ze ti nevyhovuje, to je druhá vec. Väčšina tebe podobných aj tak robí niekde niečo načierno. Ty budeš určite výnimka...
mivotir
08.02.18,04:53
Presne tomuto typu odpovedi by som sa rad vyhol. No ze bude taka hned prva, to fakt prekvapilo.
Nepracujem(ako mne mnoho podobnych) pretoze na to mam dovoy, ktore sem urcite tahat nebudem.
Chcem vediet len to ci je taka moznost, nic viac. Dakujem.
jslancik
08.02.18,05:46
My vieme. Aj robote (zamestnaniu) by si sa rad vyhol. Ani práca nie je očividne tvoje sen A ze kto klame a zavádza... Brať výhody, to by si chcel. Ale plniť si povinnosti, to uz nie. A o pár desiatok rokov budeš prvý, čo sa bude sťažovať, že z dôchodku si nezaplatí ani inkaso...
mivotir
08.02.18,06:21
Obcas uvazujem nad tym, ako daleko musi clovek mentalne byt(no urcite spiatocne), aby dokazal sudit niekoho na zaklade svojich nicim nepodlozenych predstav. Blahozelam, uz ma poznas lepsie ako moja rodina, som ocareny tvojim intelektom, nemas na seba kontakt? Potreboval by som vediet ako dopadnu nasledujuce olympijske hry pre slovenskych reprezentantov...
Verim ze v smere vestica by ti to slo ovela lepsie ako tu na porade, pretoze tu si mi pomohol akurat tak dvihnut tlak :D
Tak dakujem este raz velmi pekne pan nostradamus :)
A tiez dakujem ze mate strach o moj dochodok, ktoreho sa nedozijem, ale srdecna vdaka za skvely postreh k mojmu dochodkovemu inkasu. Zbohom a prosim bez dalsich nezmyselnych komentarov , jslancik.

PS: Ten dislike k tvojej odpovedi nieje odomna, ale skoda... Nejaky by som ti urcite rad zavesil ...
ivka70
08.02.18,06:26
Taka moznost, samozrejme je.
Musis mat uzavretu aspon dohodu na potrebny pocet hodin v kazdom mesiaci.
Takuto dohodu musis dekladovat na UPSVaR, odd. pre hmotnu nudzu.
Ale - akonahle taky pocet hodin dosiahnes - kedze vykonanu pracu musis takisto kazdy mesiac dokladovat na UPSVaR a pri dohode je tiez povinna minimalna mzda, zarobis tolko, ze o davky v hmotnej nudzi prides - lebo ja prijem deklarujes, a 75% prijmu ti o rovnaku sumu znizuje davky v hmotnej nudzi. A pokial si evidovany na UP, tak mas obmedzenu moznost prace na dohodu na 40 dni, potom ta z evidencie UP vyradia.
(system je nastaveny dobre :), nemusis mat obavy)
mivotir
08.02.18,06:35
Dakujem velmi pekne za odpoved ivka70, ukazkova ! :)
jslancik
08.02.18,07:30
takže vlastne prídeš o "hmotnú núdzu"... Tuším aj z UPSVAR by ťa vyradili, keď by si zarobil "nad limit" nehovoriac o tých 40 dňoch ročne.