Ing. Ľubomír Janoška
08.02.18,08:44
Registroval som svoju sro podľa § 7a (dodávka služieb do zahraničia) na portále finančnej správy. Keďže mi neprišlo rozhodnutie, pohľadal som a na podstránke "informácie o subjekte" som našiel novučičké IČ DPH. Nemám ale rozhodnutie a neviem, kedy mi FS pridelila IČ DPH. Ako sa môžem dostať k rozhodnutiu o registrácii a pridelení IČ DPH, prípadne jeho dátumu a spisovej značke?
(PS - všetká komunikácia prebieha elektronicky na portále FS, v osobnej zóne)
kn-alka
08.02.18,07:45
zastaviť sa na DÚ a osobne sa spýtať svojho správcu, nakoľko si mal obdržať kartičku DIČ s SK číslom dane
Ing. Ľubomír Janoška
08.02.18,07:46
to je ešte stále výhradne elektronická komunikácia? :)
Jarka 1
08.02.18,07:52
:D ... takto vyzerá elektronická komunikácia na SK
kn-alka
08.02.18,07:54
elektronická komunikácia ešte neznamená, že sa nemôžeš ísť informovať niečo na DÚ, oni ťa potom usmernia, či máš podať elektronicky žiadosť, alebo stačí, že ti kartičku vydajú osobne
Ing. Ľubomír Janoška
08.02.18,08:49
Na DÚ som bol pred 2 týždňami a usmernili ma, že mám komunikovať výhradne elektronicky.
Elektronická komunikácia je zrejme záväzná pre občana a nie pre štátne orgány :(
kn-alka
08.02.18,08:59
zaujímavé, kedykoľvek sa potrebujem niečo informovať, zavolám, zastavím sa na DÚ a tam mi povedia, čo a ako mám vyriešiť, akú žiadosť sformulovať a podať elektronicky
Žabinka
08.02.18,09:16
už si to presne nepamätám, ale kartička nechodí poštou? možno na teba čaká niekde na pošte.. zavolaj svojej správkyni, a spýtaj sa či ti to už posielali..
Ing. Ľubomír Janoška
09.02.18,05:32
Je tam "dátum zaevidovania" totožný s dátumom, kedy som podal žiadosť. Bral som to ako zaevidovanie žiadosti; tak dúfam, že to bude aj dátum registrácie.
Ďakujem
Sarlotka
09.02.18,07:52
pre istotu skontroluj... inak mne tiez vadi ze v tom zozname na FS nie je datum registracie pri subjektoch...
kn-alka
09.02.18,08:03
nie, určite nie, dátum registrácie nie je totožný s dátumom podania žiadosti: Daňový úrad vydá rozhodnutie o pridelení IČ DPH do 21 dní odo dňa doručenia žiadosti podnikateľa
Sarlotka
09.02.18,08:11
áno už som vzala spat, mam to pri §7 totozny ale uz som pozrela §4 je iny... pisala som uz lubomirovi