EkoMax
04.08.06,17:31
Mám jeden problém. V januári som odovzdala štvrťročný prehľad za zamestnancov za 4.Q.2005, ale u nás na Daň. úrade niekedy tlačivá potvrdzujú a niekedy nie. Ja mám tlačivo potvrdené len dátumovkou.
Teraz nám prišla pokuta za nepredloženie výkazu, a neviem ako dokázať že sme tlačivo odovzdali. Odteraz ich radšej budem zasielať doporučene poštou, ale ako je možné, že niektorí pracovníci DÚ potvrdenie dajú a iní nie. Kto teda porušuje zákon, tí, ktorí potvrdenie vydajú, alebo tí, ktorí ho vydať odmietajú. V poisťovniach a iných úradoch som sa nestretla s problémom potvrdiť mi kópiu odovzdávaných dokladov.
Zoltán Kovács
04.08.06,15:33
Mám jeden problém. V januári som odovzdala štvrťročný prehľad za zamestnancov za 4.Q.2005, ale u nás na Daň. úrade niekedy tlačivá potvrdzujú a niekedy nie. Ja mám tlačivo potvrdené len dátumovkou.
Teraz nám prišla pokuta za nepredloženie výkazu, a neviem ako dokázať že sme tlačivo odovzdali. Odteraz ich radšej budem zasielať doporučene poštou, ale ako je možné, že niektorí pracovníci DÚ potvrdenie dajú a iní nie. Kto teda porušuje zákon, tí, ktorí potvrdenie vydajú, alebo tí, ktorí ho vydať odmietajú. V poisťovniach a iných úradoch som sa nestretla s problémom potvrdiť mi kópiu odovzdávaných dokladov.

Tí ktorí potvrdzovanie odmietajú porušujú zákon. Preto asi nanovo zaviedli tie listočky na ktoré treba vyznačiť čo vlastne podávaš. V podateľni sú povinní ti to potvrdiť.
EkoMax
04.08.06,15:39
Teraz to už robia, ale pred niekoľkými mesiacmi boli schopní sa pohádať a potvrdenie nedať. A keď niečo stratia, tak vyrubujú pokuty.
lenkak
04.08.06,16:22
ja pravidelne výkazy posielam poštou, aj ja som sa už s týmto stretla.
Na Podací lístok si napíšem, ktoré tlačivo som posielala poštou.
korduľa
06.08.06,14:49
tiez posielam vsetko doporucene, ale v pripade pokuty, napriklad do socialky, kde posielam viacej veci, neviem ako by som sa vyhadala, ze co bolo poslane, ked som davala k prihlaskam aj kopiu a list s tym, ze co je v prilohe, tak mi pani povedala, ze nemaju cas na to, aby zasielali spat potvrdene papiere a tiez nemaju nikde pisane, ze musia minat obalky na to, ked je niekto lenivy cakat v rade
Orsz
06.08.06,14:59
Teraz to už robia, ale pred niekoľkými mesiacmi boli schopní sa pohádať a potvrdenie nedať. A keď niečo stratia, tak vyrubujú pokuty.

Neviem, asi záleží, v akom meste sa takéto niečo stalo. Ja som z Trenčína, a takéto niečo sa mi ešte nestalo, na Dú bez problémov mi potvrdia všetko, čo prinesiem. A bez toho, aby som im niečo hovorila, keď vidia kópiu, automaticky mi ju potvrdia a dajú. Ale Ekomax, keď máš dátumovku, kde je problém? Veď tam musí byť deň prijatia. Nerozumiem tomu.
EkoMax
06.08.06,14:59
V sociálnej poisťovni sa to stalo už aj mne. Dokonca som im zasielala ofrankovanú obálku s adresou a kópiu dokladu, ktorý stačilo potvrdiť a zaslať naspäť. Keď som urgovala, prečo mi obálky nezasielajú, tvrdili že na to nemajú čas a ani povinnosť zo zákona. Povinnosti platia zrejme iba pre nás. " Ofrankované obálky ma aj tak nevrátili" - boli to vyhodené peniaze.:(
EkoMax
06.08.06,15:03
Mám tam len bežnú dátumovku, pečiatka s hlavičkou Daň. úradu mi odmietli dať. Zajtra sa tam chystám, som zvedavá, či mi to uzajú.
Orsz
06.08.06,15:05
Mám tam len bežnú dátumovku, pečiatka s hlavičkou Daň. úradu mi odmietli dať. Zajtra sa tam chystám, som zvedavá, či mi to uzajú.

Vyskúšaj, nič nemôžeš stratiť. Ja by som to tak nenechala. Je to zbytočná a nespravodlivá pokuta. Držím päste.
EkoMax
06.08.06,15:08
Ďakujem za podporu, zajtra dám vedieť, ako som dopadla. V každom prípade to je pre mňa dôležitá skúsenosť. / Len dúfam, že si ju neodskáčem aj finančne./:o
Monika Kováčová
06.08.06,16:46
lenkak aj ja som donedávna všetko posielala doporučene a na podací lístok si napísala čo som vlastne poslala. Vieš čo mi na to povedali v Sociálnej poisťovni, keď urgovali prihlášku? Že nijako nedokážem, že tam tá prihláška bola. Oponovala som tým, že predsa niekto musí zapisovať aká pošta príde v doporučených obálkach ale odpoveď SP bola, že oni len zapíšu podacie číslo a od koho to je. Čo to je, vôbec nevedia.
Tak od teraz všetko posielam na doručenku. Tam je na to určený riadok. Stojí to o 9,- Sk viac ako doporučený list, ale klientovi príde doručenka a je spokojný (:D aspoň vie, čo všetko robíme... :) ). Evidenciu doručeniek majú pravdepodobne lepšie robenú, lebo zatiaľ všetko našli... aj keď na druhý pokus.
Tých 9,- Sk sa mi oplatilo zainvestovať, lebo keď som mala niečo posielať druhý krát, zas to stálo 25,- Sk - poštovné okrem roboty.
Ej, ale som sa rozkecala...
EkoMax
06.08.06,16:56
lenkak aj ja som donedávna všetko posielala doporučene a na podací lístok si napísala čo som vlastne poslala. Vieš čo mi na to povedali v Sociálnej poisťovni, keď urgovali prihlášku? Že nijako nedokážem, že tam tá prihláška bola. Oponovala som tým, že predsa niekto musí zapisovať aká pošta príde v doporučených obálkach ale odpoveď SP bola, že oni len zapíšu podacie číslo a od koho to je. Čo to je, vôbec nevedia.
Tak od teraz všetko posielam na doručenku. Tam je na to určený riadok. Stojí to o 9,- Sk viac ako doporučený list, ale klientovi príde doručenka a je spokojný (:D aspoň vie, čo všetko robíme... :) ). Evidenciu doručeniek majú pravdepodobne lepšie robenú, lebo zatiaľ všetko našli... aj keď na druhý pokus.
Tých 9,- Sk sa mi oplatilo zainvestovať, lebo keď som mala niečo posielať druhý krát, zas to stálo 25,- Sk - poštovné okrem roboty.
Ej, ale som sa rozkecala...

Vďaka za radu, asi to začnem praktizovať rovnako. Doručenka je doručenka. Tú nezaprú.
Teraz trošku mimo témy: Ja som do pohody začala písať len minulý týždeň a som veľmi príjemne prekvapená, ako živo sa tu na jednotlivé témy diskutuje. Čím ďalej sa utvrdzujem, že podobné skúsenosti v praxi nemám sama.
Monika Kováčová
06.08.06,17:27
...Ja som do pohody začala písať len minulý týždeň a som veľmi príjemne prekvapená, ...

Myslíš do porady? :) Vitaj medzi nami! :)
EkoMax
06.08.06,17:59
Myslíš do porady? :) Vitaj medzi nami! :)

Omlúvam sa za omyl! :confused: Pracujem s účt. programom POHODA, takže mi to uletelo. Je to dosť podobné.
EkoMax
07.08.06,13:08
Odpovedám tak, ako som sľúbila. Na DÚ mali pravdu, dátumovku mi uznali, prehľad bol odovzdaný, pokuta je vyrubená, nakoľko prehľad som mala odovzdať podľa zákona do 30 dní a ja som ho odovzala 31.1.2006 čo je jeden deň po zákonnom termíne. V januári bol frmol, a ja som si to neuvedomila, keď som roznášala výkazy do poisťovní, že ten jeden deň je dôležitý. Takže : ŽIVOT JE TVRDÁ ŠKOLA! URČITE SA MI TO UŽ NESTANE.
Vyplýva z toho ponaučenie: TERMÍNY SÚ DOLEŽITÉ !
/ Len nechápem, prečo tí, ktorí prehľady neodovzdávajú vôbec, neplatia žiadne pokuty/
abel
07.08.06,14:14
Omlúvam sa za omyl! :confused: Pracujem s účt. programom POHODA, takže mi to uletelo. Je to dosť podobné.
To ani nebol omyl, napadlo ťa to preto, lebo na Porade je pohoda. :D A tie termíny - o jeden deň - sme pocítili viacerí. Aspoň máme hrejivý pocit, že sme tiež prispeli do štátneho rozpočtu svojou kvapkou. ;)
Zoltán Kovács
07.08.06,14:18
/ Len nechápem, prečo tí, ktorí prehľady neodovzdávajú vôbec, neplatia žiadne pokuty/

Asi preto, že keĎ nepodávajú DÚ o ních nevie, že majú podávať. Sú to väčšinou tie firmy, ktoré nie sú registrované na platenie dane zo závislej činnosti. Mzdy majú nastavené na MM, tým pádom nevychádza daňová povinnosť, neplatia a ani nepodávajú. Len pri kontrole raz príde aj na ních. Ale potom to bude pre ních oveľa väčšia suma. Za každý štvrťrok nepodania im vyrúbia naraz.
EkoMax
04.10.06,12:18
Znovu sa ozývam na margo problému s pokutou za jeden deň omeškania pri podní štvrťrocného prehľadu. Dnes som sa po telefonáte na DÚ dozvedela, že rovnakých prípadov mali okolo 40 a tím, ktorí to nezaplatili bola pokuta na základe žiadosti odpustená.
Potrebujem poradiť, ako postupovať, a či mám nárok na vrátenie pokuty, pretože na DÚ mi povedali, že ak som to už zaplatila, tak nemá význam žiadať pokutu naspäť.
Len nechápem ako je možné, že ten, kto poctivo pokutu na základe výzvy zaplatí dopadne horšie ako ten, kto to má na háku a nič nevyplatí. Platí tu jeden zákon, alebo je na každého iný meter ?:mad: :confused:
korduľa
04.10.06,16:56
Znovu sa ozývam na margo problému s pokutou za jeden deň omeškania pri podní štvrťrocného prehľadu. Dnes som sa po telefonáte na DÚ dozvedela, že rovnakých prípadov mali okolo 40 a tím, ktorí to nezaplatili bola pokuta na základe žiadosti odpustená.
Potrebujem poradiť, ako postupovať, a či mám nárok na vrátenie pokuty, pretože na DÚ mi povedali, že ak som to už zaplatila, tak nemá význam žiadať pokutu naspäť.
Len nechápem ako je možné, že ten, kto poctivo pokutu na základe výzvy zaplatí dopadne horšie ako ten, kto to má na háku a nič nevyplatí. Platí tu jeden zákon, alebo je na každého iný meter ?:mad: :confused:

no urcite by som to nedefinovala tak ako v predposlednej vete, ja som zbadala chybu po par mesiacoch a telefonicky sa informovala co a ako, poslala som oznamenia, ziadost o preuctovanie.
vzdy pri kazdej pripadnej pokute sa posiela ziadost o odpustenie a nemozem povedat, ze by boli nejaki neustretovi, dokonca aj na socialke nam odpustili dost znacnu sumu na zaklade ziadosti.
takze skor by som sa na tvojom mieste z toho poucila a pokial nastane podobny problem neplatit hned vsetko ale skusit sa dohodnut
misolga
04.10.06,17:56
Mne na daňovom úrade dávajú potvrdenie na ich predtlačenom tlačivku že som podala priznanie, či už DPH,ročné alebo prehľad o zrazenej dani.Keď nestíham ísť osobne posielam doporučene poštou-úž len výnimočne.A jedna perlička: v minulom roku som telefonicky konzultovala so zamestnankyňou daňového úradu jeden kvartálny prehľad o zrazenej dani z príjmov - nesedel jej tam nejaký údaj, vykonzultovali sme si to,bolo to v poriadku a po pol roku daňový úrad oznámil že sme za toto obdobie prehľad nepodali a vyrubil pokutu.Bohužiaľ nemala som žiadne potvrdenie o podaní a hádať sa s pracovníčkou na Dú že ten prehľad niekde zapotrošila nemá význam. To isté sociálka, najskôr im chýbal výkaz za 4/2005, potom zistili že ho majú ale chýba za 4/2004, aj ten nakoniec mali,chýbala im kópia môjho živnostenského listu, keď prídem s PN, vždy im nesedia nejaké údaje, takže keď mám prísť na sociálku mám pri sebe všetky možné kópie-daňové aj pén-ky, koľko som odviedla a koľko mi poslali. A už sa nedivím, len si ani nechcem predstaviť v akom perfektom poriadku majú evidenciu..
EkoMax
05.10.06,09:06
no urcite by som to nedefinovala tak ako v predposlednej vete, ja som zbadala chybu po par mesiacoch a telefonicky sa informovala co a ako, poslala som oznamenia, ziadost o preuctovanie.
vzdy pri kazdej pripadnej pokute sa posiela ziadost o odpustenie a nemozem povedat, ze by boli nejaki neustretovi, dokonca aj na socialke nam odpustili dost znacnu sumu na zaklade ziadosti.
takze skor by som sa na tvojom mieste z toho poucila a pokial nastane podobny problem neplatit hned vsetko ale skusit sa dohodnut

Musím s Tebou súhlasiť a poučila som sa, skôr ako niečo zaplatím, pošlem radšej žiadosť o odpustenie.
U nás nie sú úradníci až taký ústretoví, /česť výnimkám/, pretože pred zaplatením som sa informovala, a presviedčali ma že to musím zaplatiť a žiadne odvolanie mi nepomôže, že musím zaplatiť kolok za podanie žiadosti a aj tak mi ju neuznajú. Je to len v ľudoch a " zákonoch".
Paula
05.10.06,09:16
Musím s Tebou súhlasiť a poučila som sa, skôr ako niečo zaplatím, pošlem radšej žiadosť o odpustenie..

Toto sa nedá generalizovať, nakoľko na niektorých výmeroch je na záver uvedené, že síce sa odvolať môžme, ale platba nemá odkladný účinok (neviem presnú formuláciu teraz, priznávam)...takže najprv zaplatiť a potom čakať, ako dopadne odvolanie sa.
Boneta
29.11.06,08:26
1.Bola mi uložená pokuta za nepredloženie prehľadu 2.000,- Sk (podala som ho o jeden deň neskôr). Chcem sa spýtať - či o tomto účtujem... ako o záväzku?
2.Podala som žiadosť o odpustenie. Ak mi DÚ túto pokutu odpustí, budem o tom účtovať? Prosím, na akých účtoch?
Tweety
29.11.06,08:31
1.Bola mi uložená pokuta za nepredloženie prehľadu 2.000,- Sk (podala som ho o jeden deň neskôr). Chcem sa spýtať - či o tomto účtujem... ako o záväzku?
2.Podala som žiadosť o odpustenie. Ak mi DÚ túto pokutu odpustí, budem o tom účtovať? Prosím, na akých účtoch?Predpis 545/379.Ak odpustia:379/645.
Jan B
29.11.06,10:19
K tomu jednemu dnu omeskania, hlavne u DLHYCH mesiacov, jedna perlicka z legislativy. Myslim, ze zo zakona kazdemu zamestnavatelovi vyplyva, ze moze vyplatit mzdu cize aj spracovat mzdu,
do konca nasledujuceho kalendarneho mesiaca po vykonani prace.
V praxi to vyzera asi tak ze 31. urobim a vyplatim mzdy , odvody a dan
a 30 som uz musel podavat prehlad. ?!?! Vedia o tom aj danovnici ale nikomu sa nechce zmenit znenie zakona z ... 30 dni na ... do konca kal.mesiaca. A bolo by po problemoch.
Tweety
29.11.06,10:22
K tomu jednemu dnu omeskania, hlavne u DLHYCH mesiacov, jedna perlicka z legislativy. Myslim, ze zo zakona kazdemu zamestnavatelovi vyplyva, ze moze vyplatit mzdu cize aj spracovat mzdu,
do konca nasledujuceho kalendarneho mesiaca po vykonani prace.
V praxi to vyzera asi tak ze 31. urobim a vyplatim mzdy , odvody a dan
a 30 som uz musel podavat prehlad. ?!?! Vedia o tom aj danovnici ale nikomu sa nechce zmenit znenie zakona z ... 30 dni na ... do konca kal.mesiaca. A bolo by po problemoch.Je to síce do 30 dní, ale po ukončení kvartálu, za ktorý sa podáva.
Evanka
29.11.06,10:30
Je to síce do 30 dní, ale po ukončení kvartálu, za ktorý sa podáva.
Tweety, Jan B to ale myslel asi tak, že napríklad výplatu za jún môže urobiť aj 31. júla, ale do 30. júla má povinnosť podať hlásenie .....
Tweety
29.11.06,10:35
Tweety, Jan B to ale myslel asi tak, že napríklad výplatu za jún môže urobiť aj 31. júla, ale do 30. júla má povinnosť podať hlásenie .....Áno, to je pravda, ale zákon je zákon, a hoci je nedokonalý:cool: platí, a nič iné nám neostáva, iba jeho dodržovanie, hoci je taký aký je, v tomto a nájdu sa aj iné, bič na zamestnávateľov. :cool:
Jan B
29.11.06,11:01
Áno, to je pravda, ale zákon je zákon, a hoci je nedokonalý:cool: platí, a nič iné nám neostáva, iba jeho dodržovanie, hoci je taký aký je, v tomto a nájdu sa aj iné, bič na zamestnávateľov. :cool:


NIC INE NAM NEOSTAVA IBA JEHO DODRZOVANIE, s tym by som uplne nesuhlasil. Nie sme ovce aby nas niekto z hora vodil kade chce. Vsak zakonodarcovia vysli od nas z nasich hlasov a maju sluzit nam. A nie su urcite mudrejsi ako my ostatni. Takze to chce hlavne odvahu, trpezlivost, otravovat na spravnych miestach a pisat okrem Porady aj inde. Mozno to niekoho prestane bavit a nieco zmeni. Zalezi kto to dlhsie vydrzi. Ako raz povedal jeden z vychodu Piste, piste, piste alebo ze by to bolo inac ?
jankasm
29.11.06,11:23
K tomu jednemu dnu omeskania, hlavne u DLHYCH mesiacov, jedna perlicka z legislativy. Myslim, ze zo zakona kazdemu zamestnavatelovi vyplyva, ze moze vyplatit mzdu cize aj spracovat mzdu,
do konca nasledujuceho kalendarneho mesiaca po vykonani prace.
V praxi to vyzera asi tak ze 31. urobim a vyplatim mzdy , odvody a dan
a 30 som uz musel podavat prehlad. ?!?! Vedia o tom aj danovnici ale nikomu sa nechce zmenit znenie zakona z ... 30 dni na ... do konca kal.mesiaca. A bolo by po problemoch.

Novinky zo včerajšieho školenia:
- v návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon o dani z príjmu, je jeden bod, v ktorom sa píše, že sa slová "30 dní" nahrádzajú slovami "do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho"
Takže snáď ten bod nevyškrtnú a bude po problémoch. ;)
Ešte nejaké novinky:
- do prehľadu by sa mala od 1.1.2007 zahŕňať aj zrážková daň, takže už žiadne oznámenia
- daňový bonus by sa mal žiadať štvrťročne spolu s podávaním prehľadu

Takže počkajme si na schválenie. ;)
evina
29.11.06,11:24
K tomu jednemu dnu omeskania, hlavne u DLHYCH mesiacov, jedna perlicka z legislativy. Myslim, ze zo zakona kazdemu zamestnavatelovi vyplyva, ze moze vyplatit mzdu cize aj spracovat mzdu,
do konca nasledujuceho kalendarneho mesiaca po vykonani prace.
V praxi to vyzera asi tak ze 31. urobim a vyplatim mzdy , odvody a dan
a 30 som uz musel podavat prehlad. ?!?! Vedia o tom aj danovnici ale nikomu sa nechce zmenit znenie zakona z ... 30 dni na ... do konca kal.mesiaca. A bolo by po problemoch.

Áno máš pravdu. Zákonník práce hovorí jasne:


§ 129

Splatnosť mzdy
1/ Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.

Možno by to chcelo niekoho "odvážneho" a trpezlivého, ktorý vypláca mzdy v posledný deň v mesiaci a podal by Prehľad za II. štvrťrok do 30. júla, ale bez mesiaca júl. Vyplatil mzdy do času podania Prehľadu? Nevyplatil. Zrazil preddavky? Nezrazil. Má tam čo uviesť- nemá... Samozrejme DÚ by okamžite namietal a dával rôzne rady ako tam zapasovať aj mesiac júl /takýto prípad bol už na Porade rozoberaný, ale bohužiaľ neviem to nájsť/, ale jednoducho nebolo by to podľa reality. A teraz čo môže spraviť DÚ? Dodržali sme zákony - podľa mňa áno. Podáš načas 30. - nemôže dať pokutu, nevyplníš júl - ani nemáš lebo si nevyplatil do času podania mzdy, tak teraz čo .....možno takýmto spôsobom by boli donútení konať smerom k úprave legislatívy.....
evina
29.11.06,11:26
Novinky zo včerajšieho školenia:
- v návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon o dani z príjmu, je jeden bod, v ktorom sa píše, že sa slová "30 dní" nahrádzajú slovami "do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho"
Takže snáď ten bod nevyškrtnú a bude po problémoch. ;)
Ešte nejaké novinky:
- do prehľadu by sa mala od 1.1.2007 zahŕňať aj zrážková daň, takže už žiadne oznámenia
- daňový bonus by sa mal žiadať štvrťročne spolu s podávaním prehľadu

Takže počkajme si na schválenie. ;)

No vidíš ani som to nestihla dopísať a už novelizujú :D
Ataga
29.11.06,12:14
Ak máš dátumovku a je to fakt DÚ tak skús odpísať, že si podala a dátumovka je ich len sa zabudli podpísať, potom uvidíš čo ti povedia. Potrebne je dodržať tú odvolaciu lehotu. A čakaj
sta
05.03.07,09:59
Chcem Vás poprosiť o radu. Prebrala som účtovníctvo, kde bývalý účtovník neposlal kvartálne prehľady za r. 2005 a 2006 a ani ročné hlásenie za r. 2005, pretože boli nulové (firma má 1 zamestnanca s MM). Firma vznikla v 8/2005, takže mi to vychádza na 14.000,- pokutu. :mee:

Ak teraz podám chýbajúce prehľady a hlásenie, môžem zároveň podať aj žiadosť o odpustenie pokuty? Resp. myslíte, že ju daňový úrad odpustí? :confused: :mee:
ďakujem.
Tweety
05.03.07,10:07
Chcem Vás poprosiť o radu. Prebrala som účtovníctvo, kde bývalý účtovník neposlal kvartálne prehľady za r. 2005 a 2006 a ani ročné hlásenie za r. 2005, pretože boli nulové (firma má 1 zamestnanca s MM). Firma vznikla v 8/2005, takže mi to vychádza na 14.000,- pokutu. :mee:

Ak teraz podám chýbajúce prehľady a hlásenie, môžem zároveň podať aj žiadosť o odpustenie pokuty? Resp. myslíte, že ju daňový úrad odpustí? :confused: :mee:
ďakujem.
Nie, žiadosť nepíšeš, zatiaľ ešte nemáš vyrúbenú pokutu.
sta
05.03.07,10:13
Nie, žiadosť nepíšeš, zatiaľ ešte nemáš vyrúbenú pokutu.

A keď ju DÚ vyrúbi, mám šancu, že by ju odpustili?
Tweety
05.03.07,10:14
A keď ju DÚ vyrúbi, mám šancu, že by ju odpustili?
Šanca je tu stále.:)
sta
05.03.07,10:16
Šanca je tu stále.:)

ďakujem :) som zvedavá ako to dopadne :o
osh
30.04.08,05:49
prehľad sa podáva sa aj vtedy, keď za kvartál neboli vyplatené žiadne mzdy?
JarkaL
30.04.08,05:57
Áno, pokiaľ je firma registrovaná ako platiteľ dane zo ZČ, treba podávať aj nulové výkazy.
atka4
11.06.08,09:35
Áno, pokiaľ je firma registrovaná ako platiteľ dane zo ZČ, treba podávať aj nulové výkazy.

Nesúhlasím, viď nižšie:

Zákon o dani z príjmov
§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

Ak ale správca dane vyzve zamestnávateľa, Prehľad aj hlásenie podať musí, hoci aj nulové, viď

Zákon o správe daní a poplatkov
§ 38
Daňové priznanie a hlásenie
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-1-10-2007-a.html#hore)

(1) Daňové priznanie alebo hlásenie je povinný podať každý, komu vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie podľa osobitného zákona, 11ab) alebo ten, koho na to správca dane vyzve. Daňový subjekt je povinný daň zaplatiť najneskôr v lehote na podanie daňového priznania alebo hlásenia, ak osobitný zákon8b) neustanovuje inak.
atka4
11.06.08,09:37
prehľad sa podáva sa aj vtedy, keď za kvartál neboli vyplatené žiadne mzdy?
viď príspevok 41