annara
09.02.18,13:01
Pocas vcerajsej poradne mi sestricka namerala tlak 132/46 (v predoslej poradni 132/66). Necitila som sa zle, nekrutila sa mi hlava, nebola som ospala, napriek tomu ma rozdiel medzi hornym a spodnym tlakom zaskocil. Sestricka povedala len "zvlastny tlak mate" a tym jej vysetrenie skoncilo. Momentalne som v 13tt tehotenstva, tlak mavam za beznych okolnosti nizsi (110/70, 90/60). Mate niekto s takym tlakom skusenosti? Ako sa da zmiernit ten rozdiel medzi spodnym a hornym tlakom (ak sa to vobec da)? Dakujem
buchač
09.02.18,12:14
Ja by som povedal, že zvláštna sestrička to musí byť...
Čo mne všetko sestričky a aj doktori navraveli...ajajááááj. ;)

Neboj nič, tu sa tiež dozvieš noviniek do aleluja...a keď sa zapojí do debaty ešte aj veštica Nymphicia ?
No amen tma...:D :D :D
romana147
09.02.18,12:16
Krv je tiež kvapalina ,takže znížiť rozdiel tlakov :
(znížiť hydraulický odpor) zlepšiť priepustnosť žíl
(znížiť viskozitu ) zriediť krv
vicktor
09.02.18,13:01
Podla mna oba tlaky sa posunu, nielen jeden z nich.
arizona
09.02.18,14:23
tiez sa priklanam k tomu, ze sestricka je zvlastna, ked to neriesila...
Mila123
09.02.18,14:29
pokiaľ je mi známe zdravotná sestra rieši potreby (ľudské, resp. najmä fyziologické) nerieši hodnoty TK, TT, KO, a iné...toto nemá v kompetencii....
JE to záležitosť lekára.....
sestra zmeria fyziologické hodnoty, zapíše do dekuzru, nahlási odchýlky lekárovi a potom to rieši lekár, nie sestra....
Mila123
09.02.18,14:36
martuli
09.02.18,15:08
Úpne zbytočný komentár sestry. Tlak je trocha nižší, ale nie smerodatný. Dôležité sú viacerémerania, z jedného sa nedá vychádzať. Mohla ho spôsobiť aj dehydratácia.
buchač
09.02.18,15:13
Miluš...pekne si to popísala a rozpísala, fakt pekne.
Ale to ešte neznamená, že sestrička nie je zvláštna.
Už len to je zvláštne, že ženskej zmeria tlak, túto zvláštnosť snáď nepovie iba dotyčnej, ale aj lekárovi ... festovne zvláštne by bolo, ak by údaje neboli zapísané do karty.
Zvláštne je tiež aj to, že annara nespomína, či a čo jej na zvláštnosť povedal lekár.

Zvláštne...povedal by Sherlock Holmes...zvláštne.
Terezia13
09.02.18,16:14
lekár to postrehol? vedel o tom? najistejšie bude sa na to spýtať lekára a čo by odporúčal,
mala som tento problém, ale moja výhoda bola, že som ležala v nemocnici a bola som pod kontrolou lekárov, lekár ma občas prišiel štuchnúť slovami - Terezia vy ešte žijete, ale viem, že im to robilo starosti - tlak sa mi znížil aj na 60/40, nič mi na to nedávali, ale sledovali, aj pred tým som mávala nízky tlak, aj som odpadla, po tehotenstve sa to upravilo
misoft
09.02.18,16:37
Mila123 (Dnes 16:29) pokiaľ je mi známe zdravotná sestra rieši potreby (ľudské, resp. najmä fyziologické) nerieši hodnoty TK, TT, KO, a iné...toto nemá v kompetencii....
JE to záležitosť lekára.....
sestra zmeria fyziologické hodnoty, zapíše do dekuzru, nahlási odchýlky lekárovi a potom to rieši lekár, nie sestra....
------------------------------------------------------------
Toto si mala dať ako regulérnu odpoveď - pretože si to napísala presne, jasne a zrozumiteľne.
annara
12.02.18,08:43
Bohuzial, nepostrehol, on bude ten tlak vidiet napisany az pocas buducej poradne. Toto je moje tretie tehotenstvo, pri predoslych dvoch sa mi tlak zakazdym upravil na idelany, po porodoch sa zasa vratil do mojho nizkeho "normalu". Urcite sa na to nabuduce spytam lekara.
Terezia13
12.02.18,16:26
má určite telefón, nečakala by som do ďalšej poradne
evuš
12.02.18,18:41
No, a možno pani sestrička nevie zmerať tlak...nerobte z komára hneď somára... pokiaľ ide o skupinu ľudí" čo sú v ohrození" treba znovu premerať a opakovať merania...nie hneď riešiť ostatných....