hanci62
04.08.06,20:40
Vie mi niekto poradiť? Známa začala podnikať a zobrala príspevok z úradu práce 75000Sk-zariadila si masérsky salón.No vôbec sa jej nedarí,zisk má nulový a nemá ani na nájomné.Poradili jej,aby si nábytok presťahovala zatiaľ do svojho bytu a akože si híadá nové priestory.Len nevie dokedy si ich môže "akože" híadať.Podnikať začala v októbri 2005 a nechcela by nič vracať.Vie nám niekto poradiť prijateíné riešenie? Ďakujem zan rýchlu odpoveď.
KEJKA
04.08.06,18:55
Jednoznačne musí dodržať podmienky zmluvy - dohody, čo sa týka toho príspevku. Teda riadne prečítať, čo podpísala. Pravepodobne je tam časový horizont 2 roky, počas ktorého musí vykonávať, alebo akože vykonávať činnosť, na ktorú zobrala príspevok. Pravdepodobne počas tej doby sa nemôže zamestnať atp.......
Danila
04.08.06,18:55
Myslím, že tento príspevok je viazaný na dobu, počas ktorej musí podnikať, aby ho nemusela vrátiť / 2 roky/. Asi by som zmenila adresu prevádzkarne, zriadila ju zo zakúpeného nábytku v byte, snažila sa získať klientelu. Masérske služby sú vyhľadávané a veľmi potrebné. Podnikanie zďaleka neprináša veľké zisky na začiatku. Je to drina, ktorá sa pomaly, pomaličky, pretavuje do vysnívaného cieľa.
Johanka
04.08.06,19:32
Práve od nás odišiel masér ....:) . Zlaté ručičky. Nech si skúsi dať inzerát, že chodí masírovať po domoch. My sa vždy dohodneme dvaja,traja a zavoláme si maséra do chalupy. Chlapec chodí masírovať do športových klubov, do hotelov .... . Dnes už skoro v každom hoteli či penzióne ponúkajú masáže a športovci sa dávajú masírovať nielen prvoligoví. Možno by sa Tvoja známa mohla vydať týmto smerom ...
biaaa
05.08.06,13:43
Tak tak - určite je to tažká oblasť - ak jej zostali nejake prachy určite by som poradil tiez nejaky inzerat - popripade s 5% zlavou atď. - nejaky dobry marketing. Totiz tu vidiet ze strategia je potrebna vsade.

Dobry napad bol aj s tym chodenim po domoch - ale tiez by mohla vyskusat nejakeho zmluvneho partnera - napr. hotel (aspom nazaciatok aby nemala vysoke naklady koly prenajmu atd...)

A popripade nejake akcie - benefity (kazda 10 masaz zdarma atd.)

Ja chodim sem tam maserovi a napr. padne dobre aj to ze so zakaznikom pokeca (casto s nim suuhlasi!)- su to take blbosti ale na cloveka to vplyva !!!
Danila
05.08.06,13:57
Myslím, že v oblasti masérskych služieb je potrebná neustála informovanosť o nových produktoch, ktorých je na trhu veľmi veľa, ale často sú nedostupné. Myslím, že dopyt prevyšuje ponuku najmä po tých, ktoré k nám prenikajú z menej známych kultúr. Je fakt, že cena za školenie je vysoká. Ale aj cena za úkon je pre maséra zaujimavá. Podľa môjho názoru je táto oblasť pre podnikanie veľmi zaujímavá- dá sa tu uplatniť kumšt reklamy a vynaliezavosti viac, ako v ktoromkoľvek inom " remesle". Je treba využiť aj každý pobyt na dovolenke " vonku" a tam je nápadov ojojóóój, len ich treba previezť cez hranicu.
Zdeni
05.08.06,14:10
Súhlasim s Danilou. A nemusí chodiť ani von, veď aj u nás doma by našla kopec klientov. V dnešnej dobe sa skoro každý sťažuje na bolesť chrbtice, stuhnutie svalov /v naších radoch - účtovníkov, ekonómov čo sedia celý deň pri PC by mala určite veľa klientov:D / a taká dobrá masáž by bola vhod. Takže, myslím, že by to chcelo zopár inzerátov, dobrú reklamu a ide to.;)
biaaa
05.08.06,14:32
No ved práve také nieco som minule videl - velká firma kde je na "flóre" 50 zamestnancov a budova ma 10 poschodi zaplatila vramci nejakecho programu pre zamestnancov masaze na cely den a kto chcel dostal priamo na pracovisku ako sedel masaaaz - to sa mi pacilo :D
Zita5
05.08.06,14:43
Ja osobne si myslím , že po prvom neúspechu netreba hádzať "flintu do žita".Ak by to takto mal brať každý kto podniká ...tak koniec........:(

My máme tiež masérku , ktorá chodí do rodiny .....dcéru strašne bolieva hlava a aj krčná chrbtica ......a to ,že Ti príde domov , to je na nezaplatenie , že po masáži nemusíš chodiť ďaľeko ..mám na mysli bydlisko ....takto si maserka odvedie prácu doma u klienta ......a aj ona je spokojná aj klient je spokojný .

Pritom ak to tak sledujem , má neuveriteľne veľa objednávok ,ale ku klientom domov .....tuším sa to lepšie osvedčilo, ako keby mal ísť niekto k nej na masáž .Od takej 15,oo hod sa môže zblázniť od roboty ...má do večera čo robiť a každý deň .

Vlastní auto , stôl ma skladací , prinesie jednu tašku a takto denne cestuje ...inak by nezarobila nič .Popri tom robí pedikúru a už si robí kurz aj na kozmetiku .

Proste je to o tom , že človek musí chcieť .......a nemôže sa dať odradiť .....takže , ja by som odporúčala spraviť masážny salón aj doma a
využije sa aj nábytok a všetko čo je zakúpené z dotácie .

Každý týždeň má v novinách inzerát v dvoch riadkoch , a nech ju to mesačne stojí 400,-SK.To taký masér má za hodinu práce späť .
hanci62
05.08.06,16:33
Ďakujem.Skúsim jej to poradiť.