Shrekula
10.02.18,18:02
Ahojte poraďáci,
chcem sa informovať, Idem kúpiť jazdené auto z iného okresu. Je to možné urobiť tak, že starý majiteľ napíše splnomocnenie, aby som auto mohla odhlásiť ja vo svojom okrese a rovno ho aj prihlásiť? Tým pádom starý majiteľ nemá žiadne iné povinnosti. Ďakujem.
ivka70
10.02.18,17:06
Splnomocnenie moze dat, ale odhlasit treba auto v jeho okrese. Az nasledne sa v tvojom okrese prihlasuje.
buchač
10.02.18,17:19
Žabinka
10.02.18,17:22
je to presne naopak.. starý majiteľ odhlasuje auto vo svojom okrese a môžeš ho ty splnomocniť že môže auto odhlásiť na teba ak sa nemôžeš odhlásenia osobne zúčasniť..
alebo možnosť druhá, ak nechceš zaťažovať starého majiteľa, tento splnomocní teba že môžeš auto odhlásiť, ale musíš to urobiť v jeho okrese.. a až potom si ho prihlásiš vo svojom okrese..
to, čo si popísal/la, sa deje len pri prepise auta v tom istom okrese..
Shrekula
10.02.18,20:39
veď práve ma zaujímalo či sa to náhodou nedá, nakoľko sa auto nachádza cc 350km od nás, majiteľ počas týždňa nemá čas,aby nám ho predviedol, vyhovuje mu víkend. a ísť raz na prehliadku auta a následne ísť znova kvôli prepisu, tiež pracujem a nie je to jednoduché. ale ďakujem za odpoveď.
Shrekula
10.02.18,20:43
áno, na tejto stránke som bola, len ma zaujímalo, či nie je aj takáto možnosť.
ivka70
11.02.18,07:06
ty nemusis ist kvoli prepisu, napises splnomocnenie, posles mu ho -alebo das cez vikend a on to odhlasi
odhlasene papiere na teba ti ako cenimu posle
auto si mozes zobrat cez vikend, on ho k odhlaseniu nepotrebuje
len si daj pozor na podvod, dohodnite si aspon cast penazi poslat az po doruceni papierov
buchač
11.02.18,07:31
Ivka...a vieš čo ?
Ja sa len čudujem (nie divím...lebo by som zdivel z tých ľudí), že čo za onačiny vedia vyplodiť.

Nejak nechápem popísané konanie.
Jeden chce predať, druhý chce kúpiť...no ani jeden sa nechce prispôsobiť tomu druhému ???
Kuwa, šak prídem...popozerám, povozím sa...zbehnem na DI a prepíšem...následne zaplatím.
Žiaden odrb nehrozí ... teda aspoň pri prepise a platbe.
Žabinka
11.02.18,08:32
ja by som to riešila vždy len osobne, ako píše jurko.. lebo potom na to odhlásenie môže čakať aj do aleluja..;) z komentára zadávateľky som pochopila, že to auto ešte ani nevideli, keď píše : ...majiteľ počas týždňa nemá čas,aby nám ho predviedol, vyhovuje mu víkend. a ísť raz na prehliadku auta a následne ísť znova kvôli prepisu, tiež pracujem... ak majiteľ chce predať tak by si ten čas mal nájsť a tak isto kupujúci, ten duplom.. mne to čímsi smrdí..
misoft
11.02.18,08:39
Ja by som v takom prípade zaradil spiatočku.... podľa mňa... sr*ť na také auto, keď neviem, čo je to, sr*ť na takého predávajúceho, ktorý "nemá čas".....
buchač
11.02.18,09:40
Za čias starej Porady sa dal pripojit "podpis"
Teraz dávam ten svoj.

Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ....;)