indiga
11.02.18,09:30
Máme smart tv Philips, ktorý viem bez problémov pripojiť na internet cez wifi. Viem na tv pozerať iba youtube videá(je tam predvolená taká ikona youtube), neviem si na TV navoliť a pozerať www. stránky, napríklad archív nejakej televízie. Čo mám spraviť aby som smart TV vedela používať ako počítač? Čítala som o nejakom tv boxe ale neviem či je potrebný ak mám smart televízor.Prosím ak by mi to vedel niekto vysvetliť čo najjednoduchšie.Ďakujem
misoft
11.02.18,09:23
Televízor (SMART) je len jednoduchý "počítač" - má buď operačný systém Android, alebo Linux a v sebe má implementovaný JEDNODUCHÝ prehrávač YT a jednoduchý prehliadač.
Má svoju vlastnú IP adresu (pridelí asi router), svoju vlastnú MAC adresu (svoj vlastný identifikátor). Niektoré dokážu prijímať ZDIEĽANÉ súbory z PC (ale to sa MUSÍ na PC nastaviť, aby bol k nim z TV umožnený prístup do PC). Ale TV ako plnohodnotný PC sa používať nedá, max. sa dá klonovať obrazovka z PC (ale to sa ovláda z PC a TV zobrazuje).
Existujú multimediálne centrá, ktoré sa pripoja k TV a nimi sa potom ovláda aj prezeranie www stránok (niektoré majú v sebe aplikáciu KODI = IPTV).

Jedno si treba však uvedomiť - SMART TV NIE JE počítač.
Taserda
11.02.18,11:18
Ak to je Android tak tam sa už dá. Philips má tv aj s Androidom. Neandroid zdieľa súbory v Pc cez DLNA.
misoft
11.02.18,13:14
DLNA - samozrejme - ovšem tu sa už jedná o zdieľanie. Ale ako počítač SMART televízor to nebude. Opäť sa len určí odkiaľ a čo sa bude zdieľať v SMART TV.