obcanSR
11.02.18,12:25
Ja sa chcem tiež pripojiť k téme. Máme iný problém. Máme susedu, ktorá viac dymí z komína v altáne ako my z komína na dome.

Už sme kvôli nim kúpili na letný ohrev solar. Už sme zmenili kotol na pevné palivo. Do kotla nedávame nič iné iba na zapálenie papier a triesky, potom drevo a cez noc, keď veľmi prituhne, pridáme uhlie a ODPAD TRIEDIME.

Suseda má obchod, kde kúri pevným palivom a taktiež kúri aj kartónmi, pomerne dosť jej to dymí, ale svojho komína si nevšíma. Cez cestu kúria susedia tak, že keď zakúria, ide nám to všetkým o 50 m do dvora, cez okna, všetko je ok, tí jej nevadia. Ako my hneď v momente ak zakúrime, čo sa teda logicky, keď zakúrime a prikladáme viac dymí, už u nás zvonia, už u nás vyhukujú, ako nás dajú neviem kam...

Ako beriem, z komína sa mám dymí, keď na nich fúka vietor, určite to nie je najpríjemnejšie, ale máme najvyšší dom v rade a stále nám tvrdia, že to je preto tak, že máme vysoký komín.

Skôr mi to príde ako šikana z ich strany, lebo hoci si kupuje kožuchy na 300 €, nakúpi si drevo, aby kúrili lacnejšie, stále narieka, že nemá peniaze a 2 x do roka ide na dovolenku, stará sa do iných obchodov, lebo podľa nej ona málo zarába a tí ostatní zarábajú veľa...

Sme zúfalí, čím teda podľa nás sa snažíme lepšie kúriť, tým viac do nás rýpe ona s jej rodinou. Dnes ráno nám prišiel jej manžel dohovárať, že nevieme kúriť, lebo máme studený komín a že nám to potom dymí...

Ako fakt už nevieme, čo robiť...

Viem, že mnohý sa postavia na jej stranu, ale paradoxne dnes som mala otvorené okno na izbách nad komínom a dovnútra mi nevošiel žiadny dym, z druhej strany som mala otvorené okno na kúpelni, tam tiež nič nebolo a sú to okná najbližšie ku komínu...tak už som z toho naozaj blbec. Čím viac sa snažíme, aby nebol problém, tým ho častejšie oni vyrábajú. Ak poradíte, ako upraviť komín, aby menej dymil alebo aby sa to dalo nejako ovplyvniť, budeme veľmi radi...
jslancik
11.02.18,11:34
Kašli na nich. Keď najbližšie príde a bude sa vyhrážať niečím, tak s úsmevom povedz, že nech sa páči. Nehraj s nimi ich hru, kašli na nich. Ak niečo chcú riešiť, nech riešia. Uvidia, kam to povedie. Je veľký predpoklad, že ak je to tak, ako píšeš, tak vám nehrozí absolutne nič zo strany nejakých úradov.
obcanSR
11.02.18,11:38
Vieš, veľmi nás to už ubíja...keď stále niekto bude tvrdiť, že niečo robíš, čo nerobíš. Plasty dávame do vývozu, popol a domový odpad do smetiaka, železo a sklo na zberný dvor...ja už fakt neviem
buchač
11.02.18,11:40
Hm...

Hentú tému si dal ako otázku, čo je blbosť. Radšej to zmeň na debatu.
NIK totiž nedá tú najlepšiu odpoveď - radu...N I K T O !
jslancik
11.02.18,11:41
Opakujem, kašli na nich, ignoruj. Viem si to živo predstaviť. Ak niečo, dokazne bremeno je na nich. A ak niet čo dokazovať...
So susedmi sa vôbec nemusíte stykat ci rozprávať. Ak máš na to gule, tak ich posli slušne ci menej slušne do teplých krajín. Nech vás prestanú obťažovať. Nech si to riešia hoci aj cez úrady alebo co ja viem, ale nech vás prestanú obťažovať.
misoft
11.02.18,13:21
Ignore, ignore, ignore. Ak však budú moc vyskakovať - šak dvihni telefón, zavolaj hlavu obce k sebe, aby videl a keď príde, podaj sťažnosť na ŇU, že ONA znečisťuje ovzdušie - ak chceš vojnu, dôvod si nájdeš. A možno - ak hlava obce toto uvidí, ako ONA smradí váš pozemok, možno práve ONA bude ťahať za kratší koniec.
buchač
11.02.18,15:03
....ak dobre čítam, tak sú izby - okná nad komínom ?
Tak to ten komín vysoký vzhľadom k domu nejak nebude.
obcanSR
12.02.18,07:10
pardon, pod kominom...komin mame 2 metre cca nad strechu...som tak vytočený, že už neviem, čo píšem
vlado 33
12.02.18,09:22
Daj si spraviť novú revíznu správu na komín, pokiaľ starú nemáš platnú. Kópie im vhoď do schránky. Potom každého pošli do niekam.
obcanSR
12.02.18,10:15
Ďakujem, to aj spravím v najbližšej dobe.
buchač
12.02.18,11:22
Občane, kľudne sprav...lenže to ti bude na nič....teda, čo sa susedovcov týka.

Pozri si, čo je to revízna správa od kominára...na nete je toho dosť.
Kominár predsa pozrie komín, prípadne sa môže pozrieť aj na kotol, či iné topné teleso na pevné palivo. Skonštatuje ale len daný stav (ne/vyhovuje) a nič iné.
No to, čím a ako kúriš, to predsa žiaden kominár neovplyvní/neustráži.

...a čo si susedovci urobia s kópiou revíznej správy urobia, to je vcelku aj jasné.
vlado 33
12.02.18,11:45
Kúri drevom a uhlím, veď to píše. Inde je pes zakopaný.