luciaschurdakova
11.02.18,15:19
Aké sú odvody do Sociálnej poistovne a Zdravotnej poistovne v prípade.:
jeden zamestnanec má v jednej firme HPP na prac.zmluvu na plný pracovný úväzok, a v druhej firme polovicny pracovný uväzok takisto má pracovný zmluvu. platia sa odvody na Sociálnu poistovnu v plnej výške v druhom prípade, tam kde má prac.zmluvu na polovicny uvazok, Takisto má v druhej firme tam kde ma polovicny pracovny uvazok nárok na dovolenku, ak nárok na dovolenku už má vo firme kde je zamestnany na plny pracovny uvazok.
dakujem
veronikasad
11.02.18,14:23
Pracovný pomer v každej firme sa posudzuje samostatne. Má nárok na dovolenku v každej firme. Odvody v každej firme sa tiež platia z dosiahnutého vymeriavacieho základu, spravidla hrubej mzdy.
kn-alka
11.02.18,16:27
všade rovnaké odvody, neexistujú žiadne úľavy
luciaschurdakova
11.02.18,16:55
a ako to je s dovolenkou ?
veronikasad
11.02.18,16:57
Náhrada mzdy za čerpanú dovolenku sa prepláca aktuálnym úväzkom.
luciaschurdakova
11.02.18,17:41
má nárok na dovolenku v obidvoch firmách ?
jslancik
11.02.18,17:53
radšej sa nebudem pýtať, či si prišla z Marsu, alebo z nejakej krásnej krajiny, kde to funguje inak...

Odvody sú dané jednotlivo príslušnými percentami. čiže percentuálne to je rovnako u všetkých xyz zamestnávateľov. jediný rozdiel bude ten, že u jedného zamestnávateľa si budeš môcť uplatniť nezdaniteľnú čiastku základu dane, teda budeš platiť menšiu daň, ako u toho druhého.

na dovolenku máš samozrejme nárok u každého zamestnávateľa.

PS: dúfam, že nebudeš ako jedna nemenovaná pani, ktorá dokázala svojho času fakturovať "štátu" kľudne aj 29 hodín denne :D
veronikasad
11.02.18,18:02
Nepredpokladám, že je to tento prípad, ale v SP ešte stále platia maximálne mesačné vymeriavacie základy ...
veronikasad
11.02.18,18:03
Čítaš odpovede ?
jslancik
11.02.18,18:04
to by pani musela konkretizovať svoje ohodnotenie (aspoň, či sa to blíži k závratným výškami :D)
luciaschurdakova
11.02.18,18:10
dakujem vasu odpoved som si nevsimla, hodilo mi ju az nakoniec