Fair Jobs
05.08.06,09:01
Ahojte poradaci.

Citala som uz niekolko sto prispevkov, ale akosi som sa nedostala k priamym odpovediam na moje otazky. Mam 3 problemy a neviem co s nimi.
a) v pripade, ze moj zamestnanec ma nadcasy napr. 50 hodin za mesiac a za kazdu odpracovanu hodinu nadcas bude mat podla dohody hodinu nahradneho volna, nedostava ziadnu inu financnu nahradu, kedze ako nahradu dostal vlastne volno. Do uctovnictva to zapisem ako nahradne volno bez naroku na mzdu, nie ?
b) pri spracovani miezd som neodpocitala nezdanitelnu cast. je to velky problem, alebo sa to da vlastne potom dodatocne spracovat pri podani danoveho a vznikne preplatok. alebo co s tym mam robit ? cakala som, ze take veci automaticky spravi ucotvny softver, ale ako vidim, tak nespravil a pritom mam nadstavene vsetko.
c) zamestnanci nemaju podpisane vyhlasenia na zdanenie prijmov a na upltnenie danoveho bonusu. v prispevkoch, ktore som citala maju na to cas do konca tohto roka.. mam im ich dat podpisat ja, alebo by mi ich mali dat priamo oni ? a pokial im ich dam podpisat, nebude potom problem, ked som danovy bonus neodpocitala v mzdach doteraz ? taktiez by sa to malo odzrkadlit pri podavani danoveho priznania, nie ?

Prosim, pomozte. :eek: dakujem.

Prajem pekny vikend.
Zita4
05.08.06,07:32
a) v pripade, ze moj zamestnanec ma nadcasy napr. 50 hodin za mesiac a za kazdu odpracovanu hodinu nadcas bude mat podla dohody hodinu nahradneho volna, nedostava ziadnu inu financnu nahradu, kedze ako nahradu dostal vlastne volno. Do uctovnictva to zapisem ako nahradne volno bez naroku na mzdu, nie ?
b) pri spracovani miezd som neodpocitala nezdanitelnu cast. je to velky problem, alebo sa to da vlastne potom dodatocne spracovat pri podani danoveho a vznikne preplatok. alebo co s tym mam robit ? cakala som, ze take veci automaticky spravi ucotvny softver, ale ako vidim, tak nespravil a pritom mam nadstavene vsetko.
c) zamestnanci nemaju podpisane vyhlasenia na zdanenie prijmov a na upltnenie danoveho bonusu. v prispevkoch, ktore som citala maju na to cas do konca tohto roka.. mam im ich dat podpisat ja, alebo by mi ich mali dat priamo oni ? a pokial im ich dam podpisat, nebude potom problem, ked som danovy bonus neodpocitala v mzdach doteraz ? taktiez by sa to malo odzrkadlit pri podavani danoveho priznania, nie ?
a) v prípade čerpania náhradného voľna nie je nárok na príplatok za nadčas.
b) a c) Ak zamestnanci nemajú podpísané daňové vyhlásenie, nemôžeš im uplatniť nezdaniteľnú časť ani daňový bonus. Ak tak urobia neskôr, uplatníš im odvtedy a na konci roka všetko vyrovnáš v ročnom zúčtovaní dane.
Fair Jobs
05.08.06,07:42
a) v prípade čerpania náhradného voľna nie je nárok na príplatok za nadčas.
b) a c) Ak zamestnanci nemajú podpísané daňové vyhlásenie, nemôžeš im uplatniť nezdaniteľnú časť ani daňový bonus. Ak tak urobia neskôr, uplatníš im odvtedy a na konci roka všetko vyrovnáš v ročnom zúčtovaní dane.
Ahoj. Velmi pekne Ti dakujem. Aj som si myslela, ze je to tak, no pri tych zakonoch a pri byrokracii si uz clovek pomaly nie je isty svojim vlastnym menom. K tomu vyhlaseniu - mam im to dat ja podpisat, alebo si o to poziadaju sami, pokial budu chciet?
Este raz dakujem. Prijemny vikend.

Petra
Zoltán Kovács
05.08.06,07:55
Ahoj. Velmi pekne Ti dakujem. Aj som si myslela, ze je to tak, no pri tych zakonoch a pri byrokracii si uz clovek pomaly nie je isty svojim vlastnym menom. K tomu vyhlaseniu - mam im to dat ja podpisat, alebo si o to poziadaju sami, pokial budu chciet?
Este raz dakujem. Prijemny vikend.

Petra
Výhlásenie by som im dal podpísať. Menej budeš odvádzať na DÚ, zamestnanci dostanú viac na ruku.

P.S. Nabudúce prosím ťa do názvy témy uveď aspoň náznak o aký problém ide. Tri otázniky nie je najlepší spôsob označenia témy.
Fair Jobs
05.08.06,08:05
Ahoj Zolee. Dakujem. Nazov je uz lepsi ? Otazniky boli len tah pre rychle odpovede a kedze bolo tych otazok viac, nic lepsie ma nenapadlo.
Prepac. Pekny vikend.

Petra
endrju
05.08.06,13:18
Ahoj Zolee. Dakujem. Nazov je uz lepsi ? Otazniky boli len tah pre rychle odpovede a kedze bolo tych otazok viac, nic lepsie ma nenapadlo.
Prepac. Pekny vikend.

Petra
Dovolím si vstúpiť do tejto témy moderátorskym príspevkom, ktorý je mimotemy
Prosil by som v budúcnosti takéto "ťahy" nepoužívať. V niektorých internetových prehliadačoch tému, ktorá je pomenovaná "???" nie je možné ani otvoriť. Otáznik je v počítačovej terminológii používaný aj ako "riadiaci" znak s významom "nedefinovaná hodnota", ktorý v niektorých situáciach dokáže spôsobiť haváriu programu. :cool:
Premenovanie prvého príspevku neznamená, že bude premenovaná celá téma. Právo na premenovanie témy má na Porade administrátor alebo moderátor. "Radový" člen Porady také právo nemá. ;)
Tento "ťah" je aj v rozpore so všeobecne uznávanou etiketou Porady (Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..." a t.ď.), ktorú sa snaží dodržiavať prevažná väčšina členov Porady. V budúcnosti pri podobnom porušení dohodnutých pravidiel bude téma vymazaná. :(
Ďakujem za porozumenie. :)
Koniec moderátorskeho vstupu mimotemy
A teraz niečo aj k téme.
Na všetky otázky z prvého príspevku boli v minulosti na Porade viac krát sformulované dosť podrobné odpovede. Po chvíli hľadania by si tie odpovede určite našla :)