Paula
05.08.06,10:40
Chcete si zacestovať vláčikom? Tak do toho, ak máte pevné nervy a more času! Nezabudnite sa vyzbrojiť ešte pred cestou k okienku na stanici dostatkom jedla, pitia a možno aj deky, ak si budete chcieť na stanici "schrupnúť".

Železnice majú nový soft. Prvé, čo zistíte, že cez internet nezarezervujete nič a ani pri okienku nemôžte platiť kartou. Postavíte sa do radu ako druhý v poradí a máte dojem, že človek pred vami cestuje najmenej do Bolívie, keď ani po 3/4 hodine nemá v ruke cestovný lístok. Asi mu hľadajú najlepšie spoje , prípoje, ceny a čo ja viem, čo ešte.....Konečne ste na rade vy. Žiada sa vám nijak náročný lístok - iba jediné lôžko (vo vlaku, nie na stanici). Človek za okienkom zadá vaše požiadavky a ani po polhodinovom snažení sa mu systém nevydá lístok s označením vášho miesta. Nasleduje telefonát majiteľovi a tvorcovi nového systému....na základe neho ofotia váš lístok mobilom a odoslanie fota, ospravedlnenie človeka za okienkom, vypýtanie si čísla vášho telefónu. Opýtate sa: to si potom doma dopíšem miesto? Niééé, omyl!.......zavolajú vám, až systém bude schopný s prepáčením "vypľuť" riadne označený lístok. Oj, aká to úúúúúľava:D , môžem ísť konečne domov alebo do krčmy. Ešteže mám na túto stanicu 10 minút od bydliska a nie som z dedinky vzdialenej 150 km. :cool:
Zita5
05.08.06,09:19
Paula na to musí mať človek v dnešnej dobe pevné nervy ...........;)
dana9
05.08.06,14:14
Chcete si zacestovať vláčikom? Tak do toho, ak máte pevné nervy a more času! Nezabudnite sa vyzbrojiť ešte pred cestou k okienku na stanici dostatkom jedla, pitia a možno aj deky, ak si budete chcieť na stanici "schrupnúť".


Paula, úplne s Tebou súhlasím, vo štvrtok som cestovala vlakom z BA a bol to zážitok. Tiež som mala najskôr pocit, že tá pani predo mnou cestuje do Brazílie a nakoniec som aj ja stála pred okienkom skoro 15 minút. :( Jeden pán za mnou skoro zinfarktoval.

Neviem si predstaviť , čo sa tam dialo v piatok, keď klasicky veľa ľudí cestuje mimo BA.:eek:

dana:)
Paula
05.08.06,14:51
Prvý príspevok som písala čerstvo po skúsenosti (11:30), zavolali mi o 16:00, že si láskavo môžem prísť nakúpiť :cool: Aj pešo by jeden do cieľa a zadarmiko za ten čas pomaly zašiel.
Nika
05.08.06,15:15