majko 15
12.02.18,09:57
Dobrý den.Ako by som zateplil podkrovie a zároveň utesnil strechu?
Strecha je zakrytá hliníkovým plechom.No keď to pred rokmi majstri v úvodzovkách robili urobili to zle.Strecha na niektorých miestách zateká.Už sa to robilo zatieralo klampiarskym silikónom.Klince sa doťahovali no niekde stále zateká čo s tím?Chcel by som tiež podkrovie zatepliť.Ako postupovať keďže tam nie je parozábrana?Prosím poraďte mi
lubko6394
12.02.18,10:45
Najskôr vymeň resp.oprav poriadne strechu. Ak strecha nebude v poriadku tak Ti zničí jednak zateplenie, neskôr podkrovie a možno postúpi aj ďalej.
bodliak
12.02.18,10:58
Problém Alukrytu (tuším pod takýmto názvom sa to vtedy predávalo), je v 99% prípadov v remeselnom prevedení pokládky. Hlinník by bol super, prakticky nezničiteľný, ale ukotvenie, použité klince (mali by byť hliníkové - ale tie nedržia), plastové podložky - praskajú a vypadávajú, ... Príliš veľa miest, kde sa robili chyby.

Pokiaľ zateká, musí sa to spraviť znova. A ak to dáš dole, pôvodný plech už asi nepoužiješ. :-(

Vhodné by bolo, aby pod plechom bolo:
zdravé impregnované drevo, poistná hydroizolácia (paropriepustná fólia), plný záklop, vhodná tepelná izolácia, parozábrana kvalitne napojená na povrchy a vnútorný obklad podľa výberu (sadrokarton, drevo, a iné).


Pozerám, že máš strešné laty priamo na krokvách, bez kontry, nevetralo by sa to, kondenz by namáčal laty... Ak chceš zobytniť podkrovie, je to na komplet novú strechu.
majko 15
12.02.18,12:02
No presne plech je uchytený hliníkovými klincami s podložkami.
To ako že ked by som chcel zobytniť podkrovie mal by som tam dat komplet aj krokvy nové ?Ano plech je priamo na latách a laty su na krokvách.
bodliak
12.02.18,12:53
Keď to rozoberieš, bude sa to dať znova použiť? Udrží existujúce drevo hmotnosť toho, čo na to naložíš?