Juliet86
12.02.18,11:37
Ahojte. Som sofer bez nehody uz 40 rokov. Pocas husteho snezenia som isla v obci na hlavnu cestu, pozrela som dolava doprava, rozbehla sa dolava a zrazu som mala na kapote holku cyklistku v sivom obleceni. Boli tam svedkovia, zavolali sme hned zdravotnikov aj policajtov. Dievca neskoncilo v nemocnici ale doma. Jej mama mi odmerane povedala ze je poistovacka a vypytala si udaje mojej poistky. Co dalej? Mam narok na nahliadnutie do zapisnice? Bola som v soku, neviem co som podpisala na mieste. Na aute mam narazeny naraznik, ale cert to ber, hlavne nech holka je ok. Velmi ma to mrzi, sla som pomaly, bola zla viditelnost, asi slepy uhol alebo co. Idem zajtra na policajnu stanicu. Co ma caka? Potrebujem pravnika? Dik za rady vopred. Alkohol samozrejme negativny, vodicak mi nechali a pokutu mi nedali.
buchač
12.02.18,10:43
Aj napriek tomu, že mladá mala prednosť...mala si vziať z auta výstražný trojuholník a vytrieskať :
- dievku po riti, že počas zimy (a o snežení ani nevravím) sa na bicykli von nechodí
- mater vylátať po hlave, keď je sprostá...a nech uzatvorí poriadnu zmluvu na svoju dcéru
hanelie
12.02.18,11:30
hanelie
12.02.18,11:31
právnika zatiaľ nepotrebujete, až podľa toho, z čoho vás obvinia ( ak vôbec )
áno máte právo nahliadať do zápisnice a odporúčam živo sa zaujímať o ďalší postup a zároveň aj o priebeh zranenia dievčiny zápis o nehode čím skôr nahlásiť vo vašej poisťovni, kde máte uzatvorené PZP (
Katy a R
12.02.18,11:38
Máš uzavreté PZP - takže je to aj na takéto účely (pozri VVP svojej PZP)

"Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla zabezpečuje úhradu škody na zdraví a majetku, ktorú vodič spôsobí svojim vozidlom inému účastníkovi nehody. Keďže povinné zmluvné poistenie kryje iba zodpovednosť za škody spôsobené iným subjektom.... "

počkaj, ako to u policajtov dopadne -
hanelie
12.02.18,11:40
to je čudné, že išla domov - minimálne aspoň na vyšetrenia či nemá niečo narazené, zlomené ( rebrá sú potvory, tie človek hneď nezbadá, že sú zlomené )
bodliak
12.02.18,11:48
Hlavne kľud. Veď odišla po vlastných...

Predpokladám správne, že dievčina na bicykli svetlo nemala, a ak mala, tak bolo nefunkčné ?
Za zníženej viditeľnosti išla v sivom, mimo tvojich svetiel - v takom prípade ani reflexné prvky nefungujú...
Jej mater si nevšímaj.
A to, že je poistováčka, už vôbec. Hlavne jej nič nepodpisuj.
So všetkými nárokmi ju odkáž na svoju poisťovňu, ktorej samozrejme, poistnú udalosť musíš nahlásiť.
lujza.j
12.02.18,11:51
Kolko malo to decko.rokov...mater na socialku...ze decko sa bajkuje hustom snehovaní....ludia su divni..
vicktor
12.02.18,11:53
nezbada???
Na lyzovacke ma zrazil "zjazdar". Dve rebra. Bolelo to ako SVINA!
...ze nezbada...
hanelie
12.02.18,11:54
nič popredu neplatiť,(náhrada škody, bolestné ap) lebo poisťovňa môže toto plnenie odmietnúť ( podľa zákona o pzp má na to právo )
Ing. Ľubomír Janoška
12.02.18,13:32
Mimochodom, ak nehodu zavinila cyklistka, tak by mamička poisťováčka mohla z poistenia domácnosti vyplatiť škodu spôsobenú pri jazde na bicykli (ak je to staršia poistka, dnes to už poisťovne nerobia).
mareko
12.02.18,14:59
Zisti si, čo je v policajnej zápisnici a lekárskej správe od zdravotníkov ohľadne "odchodu po vlastných" a celkového stavu zrazenej dievčiny. V takýchto prípadoch sa "rado" po čase rieši, že dievča malo v noci, ráno či neskôr také a také bolesti a museli ju odviesť do nemocnice a pod.. Preto si dobre skontroluj, čo je napísané v policajnej a lekárskej správe. Ak je matka poisťováčka, budú jej "dobre" radiť, aby vytrieskala z nehody pre dcéru majetok :(. Nechcem ťa strašiť, no rátaj aj s takým priebehom....Koľko malo dievča rokov si nám nenapísala.
Juliet86
12.02.18,15:16
tak zevraj sla sanitkou na rontgen, kde nic nenasli a potom domov. neostala na pozorovani.
a nevies nahodou ake podklady potrebujeme na nahlasenie v poistovni? rodicia poskodenej nase vsetky udaje maju, zrejme to nahlasia, a poistovna to potom sparuje?
Juliet86
12.02.18,15:19
mala 17 rokov. tohto presne sa bojim co opisujes.... to napadlo aj mna... tak ale aj tieto veci by mala pokryt poistka, nie? zevraj ju sanitka zobrala na vysetrenia a potom sla domov, lebo ze nic vazne nenasli, ale to presne rodicia povedali, ze no ale uvidime ci este sa nieco neukaze.... ja neviem, mam volat rodicom?? dokedy je lekarska sprava prilozena k spisu? ach jaj.... bude to u policajtov?
buchač
12.02.18,15:23
Rodičov zavolaj bezpodmienečne...
Dôvody sú jasné.
mareko
12.02.18,15:30
...veru tak no a ísť k dopravákom zistiť, čo sa dá.
Juliet86
12.02.18,15:56
a mate nejaku skusenost ci je to ok spisat vypoved bez pravnika alebo radsej s pravnikom???
Juliet86
12.02.18,15:56
zle som sa vyjadrila, isla na vysetrenia, nemala nic zlomene a odtial sla domov
Katy a R
12.02.18,16:01
ja si myslím, že ti právnika netreba - jednoducho opíš, ako sa to naozaj stalo... kto vlastne má najväčší podiel viny (ozaj neviem, prečo v takom počasí jej dovolia chodiť na bicykli)
- ale nikdy som nebola v takej situácii - tak to len teoreticky