Dodo.ZV
12.02.18,15:37
Ahojte, vie niekto poradiť ako podpísať Žiadosť o autorizáciu na daňový subjekt cez portál Finančnej správy? Dostanem sa po výber poskytovateľa ale nechce ma to pustiť ďalej ...
Žabinka
12.02.18,14:50
Dodo.ZV
12.02.18,15:05
Ahoj, ďakujem za info ale odpoveď na môj problém v príručke nie je.
Žabinka
12.02.18,16:53
a čo ti vlastne nejde.. máš vymenený certifikát v eID?
Dodo.ZV
12.02.18,18:38
Na vyskakovacom okne nemám aktívnu položku “ďalej” takže neviem odoslať žiadosť.
Žabinka
12.02.18,19:25
myslím že chyba bude v niektorom predchádzajúcom kroku.. znovu sa pýtam, máš platný certifikát v eID? a prečo je názov okna ktoré si priložil Nastavenia? mne to pripadá že si niekde inde ako v podpisovaní dokumentu..
Žabinka
12.02.18,19:38
pokiaľ si dobre pamätám, keď som chcela podpísať dokument, vyskočilo okno Dokument nie je podpísaný červená farba, klikla som na podpísať, tam bol na výber certifikát PCA alebo ACA, vybrala som ACA, podpísať, a potom už vyskočilo okno kde sa zadávali kódy zadefinované pri vydaní eID, okno sa zmenilo na zelené Dokument bol podpísaný a porom sa už len kliklo na odoslať..takto som podpisovala pri podaní DP, no niekde v tej príručke čo som ti poslala link písali, že podpisuje sa rovnako ako pri podaní dokumentu..
Dodo.ZV
12.02.18,20:09
Platnosť certifikáru pôjdem zajtra preveriť a inak je to tak ako píšeš, akurát ma nechce pustiť na okno, kde sa zadávajú kódy. Zasekol som sa na výbere certifikátu, mám na výber dve možnosti ale ani jedna ma nepustí ďalej.
casper27
12.02.18,20:15
Ked mas certifikaty nahrate pred kauzou, tak to nepojde. Nahratie novych je vec 10tich minut, ale zober si na policiu vsetky kody BUK, ZEP pin a aj ZEP puk. Ked budes mat nove, tak si vyberes v zozname na podpisanieten, ktory ma dlhsiu platnost a je to potom presne ako opisala Zabinka.
Žabinka
12.02.18,20:33
ak máš eID spred 31.10.2017, tak to nepodpíšeš.. musíš ísť osobne na políciu kde ti certifikáty v eID zmenia.. malo sa to robiť hromadne automaticky, vraj do 31.12., ale zatiaľ sa tak neudialo, pýtala som sa na polícii minulý týždeň..:rolleyes: