Jana0707
05.08.06,15:13
Dobry deň, chcela by som poradiť. Môj monitor nejak hapruje je to LG Flatron F700B a máme ho asi už 2roky. Ako keby blikal raz stmavne potom zase sa rozjasní....

Chcete mi povedať, že ide dole vodou???? Preboha veď má iba dva roky....

Díky za odpovede.....
EkoMax
05.08.06,13:36
Aj ja som mala v marci akurát cez daňové priznania pokazený monitor. Ešte bol chvalabohu v záruke. Tiež stmavoval a zosvetľoval, až nakoniec úplne stmavol. Treba ho dať do servisu, ak je to ešte v rámci záruky, tak je to zdarma. Ten môj Hundyi od opravy "poklepem" funguje super.
dadika
05.08.06,14:30
Dobry deň, chcela by som poradiť. Môj monitor nejak hapruje je to LG Flatron F700B a máme ho asi už 2roky. Ako keby blikal raz stmavne potom zase sa rozjasní....

Chcete mi povedať, že ide dole vodou???? Preboha veď má iba dva roky....

Díky za odpovede.....

mne robil tiež toto a ešte si menil aj sám farby - ako chameleón.
Bol zlý kábel. Skús ho vymeniť, možno chyba bude len tam.
M3G
05.08.06,14:35
Dobry deň, chcela by som poradiť. Môj monitor nejak hapruje je to LG Flatron F700B a máme ho asi už 2roky. Ako keby blikal raz stmavne potom zase sa rozjasní....

Chcete mi povedať, že ide dole vodou???? Preboha veď má iba dva roky....

Díky za odpovede.....

Tie nové monitory sú robené tak, že vydržia 36 mesiacov(24 mesiacov) a potom tesne po skončení záruky bum.

Každopádne, pokiaľ sa tá chyba prejavuje iba občas a nečakane, nedával by som to reklamovať hneď, ale počkal by som pokiaľ sa to nepokazí úplne.
Lebo stáva sa, že na reklamačnom to pripoja, beží to hodinku, nič sa nestane a potom ešte naúčtujú za neoprávnenú reklamáciu.
o.peto
06.08.06,18:51
Na mojom monitore HYUNDAY sa po okrajoch vytvorila farebna duha, Nechce sa mi verit žeby odchadzal ved ma len 2 roky.Poradte co s tym robit servis to nechce zobrat.
DanielaSL
06.08.06,18:55
Skúste sa svojimi problémami obrátiť na www.pcporadna.sk (http://www.pcporadna.sk), ak vám tu nikto neporadí.
M3G
06.08.06,19:17
Na mojom monitore HYUNDAY sa po okrajoch vytvorila farebna duha, Nechce sa mi verit žeby odchadzal ved ma len 2 roky.Poradte co s tym robit servis to nechce zobrat.

Fotku toho sem nevieš hodiť?
Palo_i
17.08.06,09:30
Dobry deň, chcela by som poradiť. Môj monitor nejak hapruje je to LG Flatron F700B a máme ho asi už 2roky. Ako keby blikal raz stmavne potom zase sa rozjasní....

Chcete mi povedať, že ide dole vodou???? Preboha veď má iba dva roky....

Díky za odpovede.....
monitor isť dolu vodou nemusí môže to byť v kábli alebo v koncovke treba to skúsiť vymeniť a ak to nepômôže tak len servis :(
Palo_i
17.08.06,09:36
Na mojom monitore HYUNDAY sa po okrajoch vytvorila farebna duha, Nechce sa mi verit žeby odchadzal ved ma len 2 roky.Poradte co s tym robit servis to nechce zobrat.


o.peto skús si pozreť či nemáš blízko monitora nejaký silný magnetický zdroj ja som mal podobný problém pred 2 rokmi no potom som zistil že to je v starých repro bednach ktoré ked som dal preč od monitora tak monitor sa spamätal.
uko
17.08.06,09:43
mne tiez blika na fialovo a je to snurou.
radob1
31.08.06,15:50
možno studený spoj. Nepočuješ v ňom niekedy iskriť?
ak máš kamoša elektronika, nech ho otvorí, povysáva prach a nech sa pozrie, či nie sú niektoré letované spoje poškodené (tzv. studené); tie potom treba len preletovať. JA som tak už "opravil" cca 5 monitorov - dá sa to spraviť tak za hodinku.
jess
31.08.06,16:12
Moje deti majú pri PC taký starý (cca 5-6 ročný) monitor a jednu hru nemôžu vôbec hrať, lebo je veľmi tmavý obraz, nijak sa nedá nastaviť svetlejší. Keď som tú hru skúšala na mojom PC s LCD monitorom, tak obraz je OK. Je to chyba monitora ? Mám kúpiť LCD ?
gu100
31.08.06,16:21
co s tymmonitorom?

monitor treba obcas odmagnetizovat... nebudem tu rozoberat technicke veci, ale vo vnutri je kooooopec elektrotechnickych suciastok, vratane dela.. samozrejme, ze takeho, ktore rozptyluje elektrony a tie rozblikavaju jednotlive farebne body)...

v kazdom lepsom monitore najdete volbu DEGAUSSING.. treba ju obcas spustit :) obraz sa Vam rozkmita, upravi...
o.peto
12.04.07,18:47
Fotku toho sem nevieš hodiť?

Neviem ale skusim popisat Na lavom a pravom okraji monitora je zelená duha asi 2 cm pas neohranicený. Skusal som to aj odmagnetovat monitor na to ma vybavenie ale nepomohlo to. Neostava mi asi nic ine len kupit nový LCD a ked uz tak aj s PC
o.peto
12.04.07,18:51
o.peto skús si pozreť či nemáš blízko monitora nejaký silný magnetický zdroj ja som mal podobný problém pred 2 rokmi no potom som zistil že to je v starých repro bednach ktoré ked som dal preč od monitora tak monitor sa spamätal.

Dobra rada diky moc . Skusal som to aj odmagnetovat lebo monitor na to vybavený je ale nepomohlo. Moze na tom cosi byt lebo moji chalani mali repraky blizko monitoru. Neviem ale ci sa to da vobec uz opravit
bifrose
14.04.07,09:59
Odtiahnut repro nepomoze,davno su monitory magneticky odtienené.
Co sa tyka odmagnetovavacieho razu -> ten sa spusta pri kazdom spusteni,cize nie je vobec nutne to robit za jeho behu.
Starsi CRT nejde pri nejakej hre a novy LCD ide -> tu bude problem s nastavenim samotneho monitoru,nekompatibilita hardware,nefunkcne drivery atd...
V pripade ze niektory z monitorov sposobuje nejake farebne odchylky -> skontrolovat pripojenie (power+VGA),nainstalovat najnovsie ovladace resp. skusit downgrade nejakych starsich (overenych),zmenit frekvenciu,rozlisenie a pod... ,ak nepomohlo ide bohuzial o chybu samotneho monitoru a treba ho dat reklamovat resp. kupit novy
Moje odporucanie : pri kupe monitoru sa nesnazte usetrit,kupujte len kvalitne znacky typu Samsung ,LG,Eizo a pod.
s konkretnou kupou rad pomozem
Orim
14.04.07,21:18
Keď bol môj monitor nový fungoval úplne pohodove. Teraz ho zapnem, chvílu to v ňom prepína nejaké relátko a potom po určitej dobe s to znovu prepne a monitor nabehne. Kedysi na ňom bolo vidieť všetko od začiatku, teraz niekedy ani nenabehne a musím ho vypnúť a zapnúť aby naskočil ale už sa mi stalo, že som musel vypnúť aj PC. Neviem čím to je a niekedy mi to dosť vadi.