bylinka
05.08.06,15:28
mili poradaci. sestra chce renovovat vanu. nasli sme tri inzeraty na cenu 2000.- , zivotnost asi 7 rokov. obnnova trva tri hodiny, druhy 1400.-, tam aj odtiene. zivotnost zavisi od majitela. a treti 1700.-. odtiene viac. zaruka dva roky.robi sa dva dni . zivotnost 8-10rokov. ake mate skusenosti? vana je smaltovana, uz sa neda dobre umyt. znicena glazura. dakujeme za ochotu pomoct.. :) bylinka aj so segrou
babenko1
05.08.06,14:18
smlatované vane sú už v podstate prežitkom, prečo si nekúpite akrylátovú? obyčajné sú už za cenu glazúry, cca 2,500 Sk a údržba je veľmi praktická
bylinka
06.08.06,11:51
diki za nazor.o novej vani neuvazujeme preto, lebo by bolo treba zhanat aj majstra a to uz je zas problem... a system vana do vane stoji 6 800.- takze " babo rad" ...co s tym ? s pozdravom i nadalej ..
durisovad
06.08.06,13:07
Ked sme prerabali dom, tiez sme uvazovali o akrylatovej vani, ale odbornik povedal, ze sa v nej bezpecne mozu kupat len ludia do 100 kg, pod tazsimi ludmi moze prasknut.
S obnovou glazury nemam skusenost, ale chcela som sa vyjadrit k akrylatovej vani.

smlatované vane sú už v podstate prežitkom, prečo si nekúpite akrylátovú? obyčajné sú už za cenu glazúry, cca 2,500 Sk a údržba je veľmi praktická
DanielaSL
06.08.06,13:11
údržba je veľmi praktická[/quote]

Praktická je dovtedy , kým je nová a človek nič v byte neprerába. My sme robili vlastné kúrenie a je po praktickej údržbe, vaňa je zničená a ja neviem tiež čo s ňou. Navyše v drogérii mi okrem Jar, Pur nič nevedia na ňu odporučiť.
Zuziana
06.08.06,14:29
údržba je veľmi praktická

Praktická je dovtedy , kým je nová a človek nič v byte neprerába. My sme robili vlastné kúrenie a je po praktickej údržbe, vaňa je zničená a ja neviem tiež čo s ňou. Navyše v drogérii mi okrem Jar, Pur nič nevedia na ňu odporučiť.[/quote]

Tiež mám podobnú skúsenosť. Jeden škrabanec od neviemčoho a dva ďobkance tiež neviem od čoho... nikto sa k tomu nepriznáva
babenko1
06.08.06,16:18
Praktická je dovtedy , kým je nová a človek nič v byte neprerába. My sme robili vlastné kúrenie a je po praktickej údržbe, vaňa je zničená a ja neviem tiež čo s ňou. Navyše v drogérii mi okrem Jar, Pur nič nevedia na ňu odporučiť.preboha.. a čo ste v nej robili? ja používam na umývanie tekutý cif...
endrju
06.08.06,17:10
preboha.. a čo ste v nej robili?...
O tom sa možno pred 22.00 smie iba pískať ;)
Alebo si v horúčavách bol zaplávať v tej vani Danielin zajo? :D
Paula
06.08.06,17:55
Alebo si v horúčavách bol zaplávať v tej vani Danielin zajo? :D

:D :D :D tak tak tak
DanielaSL
06.08.06,17:56
O tom sa možno pred 22.00 smie iba pískať ;)
Alebo si v horúčavách bol zaplávať v tej vani Danielin zajo? :D

Ani veru neplával...ani sa na pekáči nepiekol....:) ;)
abel
06.08.06,19:21
mili poradaci. sestra chce renovovat vanu. nasli sme tri inzeraty na cenu 2000.- , zivotnost asi 7 rokov. obnnova trva tri hodiny, druhy 1400.-, tam aj odtiene. zivotnost zavisi od majitela. a treti 1700.-. odtiene viac. zaruka dva roky.robi sa dva dni . zivotnost 8-10rokov. ake mate skusenosti? vana je smaltovana, uz sa neda dobre umyt. znicena glazura. dakujeme za ochotu pomoct.. :) bylinka aj so segrou
Nemám síce žiadne skúsenosti s glazúrovaním vane, ale z toho, čo si tu uviedla, zrejme by som zvolila tú možnosť za 1700.- a so zárukou.
Gabi03
07.08.06,05:19
mili poradaci. sestra chce renovovat vanu. nasli sme tri inzeraty na cenu 2000.- , zivotnost asi 7 rokov. obnnova trva tri hodiny, druhy 1400.-, tam aj odtiene. zivotnost zavisi od majitela. a treti 1700.-. odtiene viac. zaruka dva roky.robi sa dva dni . zivotnost 8-10rokov. ake mate skusenosti? vana je smaltovana, uz sa neda dobre umyt. znicena glazura. dakujeme za ochotu pomoct.. :) bylinka aj so segrou

My sme tiež upravovali starú vaňu. Na niekoľkých miestach bola dokonca hrdzavá a na novú sme nechceli míňať peniaze. (To vieš, starý dom.) Nám smaltovali či dávali nový smalt (ako sa to povie? :) ). Trvalo to 2 dni po cca 2-3 hodinky. Ono to totiž 1. deň musel dávať dajakou kyselinou dole to staré a na ďalší deň to smaltoval. Nemohli sme tam púšťať vodu tuším 7 dní. Ale dlho a strašne to smrdelo. Takže trebalo niekoľko dní v kuse vetrať. Objavili sa tam dajaké "bodky", ale nie je to nebezpečne. V konečnom dôsledku sme spokojní.
rudux
07.08.06,09:35
Zazil som "repasovanu" vanu 2x a skusenosti mam nasledovne: jedna bola repasovana pred 4rokmi a je uz 2roky v stave horsom nez pred repasom. Druha sa robila pred dvoma rokmi a uz aj v otieni ruzovej /to robil niekto uz iny/ a ta zatial drzi...ale je to poznat, ze to nie je original...zaruka 8-10rokov je uplne mimo a neverim ze to dostanes na "certifikate" . Ber to tak, ze je to lacnejsi nez buranie a nahadzovanie novej vane, ale myslim si ze je to priamo umerne nakladov , ktore to do toho vlozis. Ja by som na tvojom mieste do toho siel, ale ak sa tam dajme tomu sprchuju 3osoby denne, mala by si pocitat, ze sa z "novej" vane budes tesit 3-4roky. A asi by som subjektivne preferoval moznost, kde to budu robit dlhsie... budes mat viacej casu ich este upozornit na nedostatky a snad je mensia pravdepodobnost, ze to odflaknu...
kukučka
15.08.06,21:22
bylinka
20.08.06,18:17
u nas stoji system vana do vane 6 800sk.. to som uz zistovala. dakujem.:-)
Kondačová
19.09.06,17:18
Ahoj bylinka so segrou - vanu ste si uz dali zrenovovat? Pre ktoru firmu ste sa rozhodli? Ako to dopadlo? Vyzvedam preto lebo som sa nad tym tiez zamyslala ale ziadne inzeraty som nenasla.. :D :D :D