smutnamatka
13.02.18,11:12
prenajali sme byt, od jeednej telekomunikacnej firmy sme mali pripojenie na internet a aj sluzbu Mxxx TV. po case najomca prestal platit faktury, txxx ich obmedzilo na pozeranie dvoch programov a aj vyplo uplne internet. dalsie dva mesiace chodili faktury na plnu sumu, ako za uplne dodanie sluzby. nakoniec uplne vypli aj tv a tiez poslali fakturu za obdobie, ked uz bola sluzba uplne vypojena. Ked sme sa o tom dozvedeli, uz nas nahanala nejaka vymahacska firma, ze to da na sud. reklamovali sme faktury, ze fakturovali sluzby, akoby boli odovzdavane plnohodnotne, ale neboli a stale nam tvrdia, ze sme povinni doplatit vsetky faktury za sluzby, aj napriek tomu, ze bola sluzba vypojena a obmedzena. maju pravo na toto, alebo sa mam obratit na sud, aj ked ide o sumu 100 euro, nepaci sami, ze vypnu sluzbu a fakturuju dalej, aj napariek tomu, ze sme my nezaplatili za dodanie sluzieb? dakujem za fundovanu odpoved.
ivka70
13.02.18,10:25
aku zmluvu ste mali uzavretu? s viazanostou?
smutnamatka
13.02.18,10:27
ano, s viazanostou do leta 2018
ivka70
13.02.18,10:30
potom nerozumiem otazke .... staci si precitat zmluvu, ktoru ste uzavreli ....
hanelie
13.02.18,10:33
keďže máte viazanosť na určité obdobie, pre telekom ( Magio ) ? nie je podstatné, že vy ste porušili určité podmienky, mali ste sa s nimi dohodnúť na odpojení a zaplatení zmluvnej pokuty za nedodržanie zmluvy je to bežná prax pri viazanosti
smutnamatka
13.02.18,11:10
ano, si víem predstavit, ze mi maju dodavat sluzbu dva roky a ja osm povinny za nu platit. to je spravne, nemali podla mna sluzbu vypojit a pytat za nedodanu sluzbu eura. a ked uz ju vypli, mali pytat zmluvnu pokutu, ked uz.
ivka70
13.02.18,11:17
precitaj si prava a povinnosti - tvoje aj dodavatela - v zmluve ... zbytocne nad tym maturujes ....
kopretinka
13.02.18,19:16
ja by som sa opýtala takto:mám právo neplatiť za služby,ktoré som si objednala a boli mi dodané?