rudux
05.08.06,16:15
Chcel by som sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti niekto s dodatočným stavebným povolením. Mám malý pozemok v nemenovanej dedinke pri BA, ale starosta sa správa ako vládca svojho kráľovstva. Stavebné povolenie vydá iba za podmienky, že predám veľkú časť pozemku obci za korunu, lebo obec chce pri mojom pozemku viesť ďalšiu cestu, napriek tomu, že nikto z dotknutých pozemkov ju nechce. Ja jediný ale mám pozemok pri hlavnej ceste a teda aj všetky podmienky pre stavebné povolenie. Moja otázka znie, či neviete aké následky môže mať ilegálna stavba so žiadosťou o dodatočné stavebne povolenie. /v UPI je uvedená lokalita už vedená ako budúce stavebné pozemky/ Viem o možnosti zbúrania, ale vraj sa taký prípad ešte na Slovensku nestal a to stoja čierne stavby aj v chránených rezerváciách. Ďakujem
dana9
05.08.06,14:17
Chcel by som sa Vás opýtať, či nemáte skúsenosti niekto s dodatočným stavebným povolením. Mám malý pozemok v nemenovanej dedinke pri BA, ale starosta sa správa ako vládca svojho kráľovstva. Stavebné povolenie vydá iba za podmienky, že predám veľkú časť pozemku obci za korunu, lebo obec chce pri mojom pozemku viesť ďalšiu cestu, napriek tomu, že nikto z dotknutých pozemkov ju nechce. Ja jediný ale mám pozemok pri hlavnej ceste a teda aj všetky podmienky pre stavebné povolenie. Čo je ešte horšie, Moja otázka znie, či neviete aké následky môže mať ilegálna stavba so žiadosťou o dodatočné stavebne povolenie. /v UPI je uvedená lokalita už vedená ako budúce stavebné pozemky/ Viem o možnosti zbúrania, ale vraj sa taký prípad ešte na Slovensku nestal a to stoja čierne stavby aj v chránených rezerváciách. Ďakujem

Máš pravdu, ešte som nikdy o niečom podobnom nepočula. Rieši sa to pokutou a dodatočným povolením, aspoň čo ja viem. Ale osobne s nehnuteľnosťami nerobím, mám to len od kolegov.

dana:)
Zita5
05.08.06,14:18
Prinajhoršom pokuta hrozí.:)
Zita5
05.08.06,14:24
Mám za sebou tú skúsenosť , nič by sa nebolo stalo , ale na udanie prišli na kontrolu zo stavebného úradu .....pokuta 10 000 Sk.Ale, mali sme štastie že dostavba bola na súkromnú osobu , inak ako firme by nám bolo hrozilo 100 000,-Sk.

A to sme skultúrnili jeden sklad...plechový zo základom ,kde sme zhodili plech a nahradili yporom osadili okná a okožovali .


Ale dodatočné stavebné nás neminulo .....;)
zufrob
09.08.06,17:53
Zdravím, mam osobnu a odbornu skusenost s dodatocnym stavebnym povolenim. Okrem pokuty ma stav. urad pravo stavbu pozastavit a dalsie nastroje na zneprijemnenie zivota stavebnika. Takze velmi neodporucam a nie som si teraz ista, ci sa vyska pokuty novelou stavebneho zakona vyrazne nedvihla.
Dolezite je zistit ci ma obec spracovanu zaväznu územnoplanovaciu dokumentáciu - Územný plán obce (UPN), resp. územny plan zóny na danú lokalitu a ci UPN navrhuje komunikaciu cez vas pozemok. Pokial ano, asi ste v pravy cas schvalovania UPN nevyuzili moznost odvolania a teraz je uz trochu neskoro. Schvaleny UPN je totiz zakonom v uzemi. (Je mozne vyvolat jeho zmeny a doplnky ale koli jednemu domu by som sa do toho nepustala). Bez tohto dokumentu ma vsak obec - stavebny urad problem v neudeleni stavebneho povolenia a mozte sa odvolat na vyssi stavebny urad (krajsky, ak ich Fico dovtedy nezrusi), resp. pozadovat trhovu cenu za odpredaj pozemku, mozno vymenu od obce...V kazdom pripade sa vam oplati postavit dom tak, aby bolo mozne v buducnosti mozne komunikáciu vybudovat, moze sa vam to vyrazne oplatit (pokial pisete, ze pozemok je okoli BA). Tak asi tolko...
bulnova
27.08.06,07:57
Ak má obecný úrad záujem o pozemok a nie ste ochotný sa s nimi dohodnúť,
myslím,že využijú všetky páky legislatívy, aby vám v prípade čiernej stavby
osladili život. Ja mám opačný problém. Mám veľký pozemok v krajskom meste
pri ceste v katastrofálnom stave. 28 rokov som vybavovala stavebné povolenie a podarilo sa mi to až teraz. Ak chcem stavať aj ďalšie domy , alebo predať na výstavbu (cca 60 árov), musím postaviť siete (EL,plyn, voda, cesta). Päť rokov mi zamietajú štúdie - stálo ma to už veľa peňazí, ale konečne aspoň že končím hrubú stavbu svojho domu.