Bajkaf
14.02.18,18:19
pomožte. Minuly rok 2017 cely som mala neplatene voĺno, odvody zdrav., socialku som platila vsetky, pravidelne. Mám si podavat danove?Prijem som nemala... zabudla som poznamenat...
ivka70
14.02.18,17:22
Ak si nemala ziadny zdanitelny prijem, nie je dovod ani povinnost danove priznanie podat.
Anik
14.02.18,18:24
neplatené voľno si čerpala ako zamestnanec, alebo si bola SZČO ?
Idiotka
15.02.18,06:18
Opýtala by som sa v zdravotnej poisťovni, ako spravia Ročné zúčtovanie zdravot. poistenia ...ak tomu správne rozumiem, tak si "naťahujú" údaje z DP...ako ho nepodáš, skade si to zoberú ? A celkom by som to aj zaujímalo...
ivka70
15.02.18,06:26
To nemyslis uplne vazne, ze ZP ma odpovedat, ci niekto musi podat DP alebo nie ...ved to je dane zakonom o daniach z prijmov ...
ZP nebude robit zuctovanie, ak ma cloveka prihlaseneho cely rok ako dobrovolne poistenu osobu a ta ma unradene vsetky mesacne splatky ...nema dovod
Bajkaf
15.02.18,07:36
Neplatene volno ako zamestnanec...
Idiotka
15.02.18,08:40
§ 19

Ročné zúčtovanie poistného

(1) Zdravotná poisťovňa je povinná vykonať ročné zúčtovanie poistného za predchádzajúci kalendárny rok za svojho poistenca, a ak mal zamestnávateľa, aj za tohto zamestnávateľa. Ročné zúčtovanie poistného zdravotná poisťovňa nemusí vykonať za poistenca,

a) ktorý počas predchádzajúceho kalendárneho roka nebol samostatne zárobkovo činnou osobou, nebol poistencom, ktorý má príjem z dividend, nebol zamestnancom, ktorého príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky sa znížil alebo mal znížiť o odpočítateľnú položku, nebol platiteľom poistného podľa § 11 ods. 2 z dôvodu jeho účasti na štrajku, a súčasne v čase, keď bol
1. platiteľom poistného podľa § 11 ods. 2, jeho príjem podľa § 13 ods. 7 nepresiahol úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 10 a 11,
2. zamestnancom a nemal príjmy zo zárobkovej činnosti podľa § 10b ods. 1 písm. c) až e),
3. zrušený od 1.1.2017,

b) ktorý počas predchádzajúceho kalendárneho roka bol časť roka zdravotne poistený v cudzine, kde vykonával zárobkovú činnosť a časť roka bol verejne zdravotne poistený v Slovenskej republike a nemal príjmy zo zárobkovej činnosti podľa § 10b ods. 1 písm. a) až e),

c) ktorému nevznikla povinnosť podať za rozhodujúce obdobie daňové priznanie okrem poistenca, ktorý má príjem z dividend, alebo

d) ktorý zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho,

e) ktorý počas celého predchádzajúceho kalendárneho roka bol súčasne zamestnancom len u jedného zamestnávateľa a
1. jeho príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky sa znižoval o odpočítateľnú položku (§ 16 ods. 16 až 18),
2. jeho príjem na uplatnenie odpočítateľnej položky v každom kalendárnom mesiaci bol nižší ako 380 eur alebo nebol nižší ako 380 eur a súčasne nebol vyšší ako 570 eur a
3. nemal iný príjem zo zárobkovej činnosti podľa § 10b ods. 1.