miros15
15.02.18,07:32
Chcem sa opytat. Mal som uzatvorenu PZ od 10.7. 2017 na neurcito. Koncom januara som dal vypoved podla zakonnika prace z trvajucou 1mesacnou vypovednou lehotou ku dnu 28.2. 2018. Starej dovolenky mi ostalo 6.5 dna. Za januar mi pripada podla ZP cca 2 dni. Mam narok na dovolenku aj v mesiaci februar? Uctovnicka na personalnom mi tvrdi ze nemam narok lebo som v prislusnom tomto kalendarnom roku neodpracoval 60dni. Ohradza sa paragrafom 101 a 105. Mam popritom trvajucu zmluvu od 10.7. 2017 nepretržite. Zistoval som si to uz u 2 nezavislych mzdarok,ze mam aj v.mesiaci februar narok na dalsie 2 dni. Dokopy je to 4 dni od januara. Chcu ma oklamat o 2dni dovolenky alebo nie. Myslim si ze na mna sa vztahuje paragraf 102.
Vdaka za kazdu odpoved.
Tweety
15.02.18,06:35
Máš nárok aj za február. Odpracovať 60 dní musíš na D za KR alebo jej PČ ale u teba ide o dovolenku za odpracované dni. Za každých 21 dní je nárok na 1/12 z ročného nároku. Takže ak ich odpracuješ, vznikne ti nárok na 2/12.

Mzdárka nech si doštuduje ZP.

Pre teba platí § 105 ZP
Dovolenka za odpracované dni

Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
miros15
15.02.18,08:18
Este som zabudol podotknut ze v januari som necerpal ziadnu D a vo februari 1den. A este chcem cerpat dovolenku od 19teho februara do konca mesiaca. Aj v tomto pripade budem mat narok na pomernu cast dovolenky za februar?