mackopufik
15.02.18,20:41
Ahojte, kam na lyže na východe pre začiatočníka? Plejsy vraj momentálne fungujú len z polovice z tej ťažšej časti a nič podobného (košice/prešov) som tu nenašla :( Nejaký tip? Vďaka.
buchač
15.02.18,19:57
Našli milí rádcové...nenašli..?
NAŠLI !

Východné Slovensko

https://www.onthesnow.sk/vychodne-slovensko-abov-kosice/snehove-spravy.html

Na Jahode sú výborné podmienky pre dospelých, pre deti a aj pre úplných začiatočníkov...to mám z prvej ruky - od inštruktorky.

http://www.jahodna.sk/o-stredisku/
alaya1
15.02.18,20:58
mexico
16.02.18,12:00
Kedze som kosican, tak trochu upresnim stav:
funguju vleky 1,2 a 4 - vleky 1 a 2 su pomale pomy naozaj vhodne pre zaciatocnikov, pocitaj s tym ze su permanentne obsadene lyziarskymi skolami, takze budes stat v rade 10-15 minut, potom sa pomalicky 5 minut povezies hore na miniaturny kopcek, kde za 30 sec az minutu (podla toho ako sa ti budu ostatni motat pomedzi lyze, resp. ty im :)) zides dole a tak dookola
vlek c 4. je kotva, kopec je uz skor pre lepsieho lyziara ale kedze nic ine nefunguje, cele kosice budu cez vikend rozlezene na tychto 3 vlekoch...
mexico
16.02.18,12:02
ja osobne preferujem Levocsku dolinu
https://www.levocskadolina.sk/aktivity/lyziarske-stredisko

alebo ked ti nerobi problem trochu pocestovat, tak Zdiar, mas tam niekolko stredisk: Bachledka/Jizersko, Strachan, Deny, Strednica
buchač
16.02.18,12:15
...a tie strediská budú "určite" prázdne.

Zadávateľka predsa chce "somársku lúku"...a teda (aspoň podľa mňa) nejak nemá veľký význam ťahať sa na svahy, ktoré sú vzdialené.
Náklady na cestovanie nie sú len to jediné...pridaj stravu, pitie a podobne.
Ak by bolo plno na (povedzme) Jahode ? Sadne do auta a za 30 minút sedí doma na riti....zo Ždiaru je to tak cca 2 hodiny.

Čo je výhodnejšie ?

Ale na druhej strane ?
Šak nech ide trebárs aj do Tatier, na Lomnické sedlo...mne je jedno.
mexico
16.02.18,12:46
pisala kosice/presov :) a ono strednica je celkom somarska luka, akoze mne je tiez jedno ze kam pojde, ja len pisem moje zazitky z jahodnej, ked som 2x chcel ist tam toho roku, prisiel som pozrel som a otocil som sa, horsia tlacenica jak v nejakom obchodaku pri vypredajoch :D
buchač
16.02.18,12:53
Čaja nepísala, či sa jej jedná o víkend alebo pracovný deň....či ráno, či podvečer.

...a to nevravím, že na lyžovačku pre začiatočníka sa hodí každá vhodnejšia lúka, ktorých je v okolí do bludu...
bettylou
17.02.18,02:55
Jahodna je predražená od vlekov až po palacinky.
bettylou
17.02.18,02:58
Drienica, Mlynky, Nálepkovo, Hnilčík radšej až keď sa naučíš lyžovať, Kavečany (si ale prever), Kojšovská. Momentálne každý kopec za domom, len si treba vyšľapať trať, ale to pre dnešné sr.čky nie je. :)
bettylou
17.02.18,06:21
čo je na tom nevhodné?? :D na východe či na západe, kto chce lyžovať lyžuje, kto špekuluje, tak špekuluje :D
buchač
17.02.18,07:00
beety

Lyžovanie ako také bol vždy drahý šport...ešte aj za socíku.

Ak by som odbočil na tú sociálnu Ficovinu - financovanie lyžiarského výcviku ?
Ide zasa len a len prachsprosté vyhadzovanie peňazí daňových poplatníkov do ľuftu.
Veď koľkí z tej mládeže pravidelne lyžuje ? Alebo ešte lepšie...koľkí z nich má nejakú lyžiarsku výstroj ? Koľkí rodičia si môžu dovoliť kúpiť ju ? Ono hej, existujú aj bazáre a sekáče...prípadne požičovne. Ale aj to niečo stojí.
buchač
17.02.18,07:07
Nevhodná si pre niekoho tým, že si dala lyžiarské strediská, ktoré nefungujú už pár rokov...
Niekto ich kúpil s vidinou ľahkého a hlavne rýchleho zisku. No bez investovania a poskytovania služieb, len so spoľahnutím sa na prírodný sneh toho jeden veľa nenamúti.

...a máš pravdu...dnešná mládež sú v prvom rade sračky.

Niekto nevhodný bol iniciatívny dal Ti nevhodné...miesto toho, aby objasnil situáciu.
Ale keď takto to je oveľa jednoduchšie...a hlavne,môže sa schovať za tú utajenosť...ako keby sa bál vyjadriť svoj názor.
Jak dedičky sú poniektorí...alebo skôr blbcov ?
Tvaroska
18.02.18,12:26
Neviem ako daleko to chceš mať ale ja som začínala v Ľubovnianskych kúpeloch :) majú to tam úplne pre začiatočníkov nie je to vôbec strmé. Dokonca som bola cez víkend a parádne málo ľudí čo je myslím že pre začiatočníka vynikajúce :) odporúčam