celoslav
18.02.18,16:35
ahoj.kupil som vag com kabel bez softveru.ovladac uz mam v pocitaci.ako dostanem zazipovany ovladac do kabla?pocitac ho pri pripojeni nerozozna......dik za radu.jedna sa o vcds 17.1.3
buchač
18.02.18,16:59
" zazipovany ovladac do kabla?pocitac ho pri pripojeni nerozozna "

Samozrejme, že nerozozná...nemá čo.
Program je potrebné rozzipovať - rozbaliť...a následne (pravdepodobne) aj nainštalovať.
celoslav
20.02.18,15:48
ahoj.rozbalene subory uz mam.a aj v kabli.mam obavu ee kabel je falosny.kde zistim cislo kabla????a kde zistim prvotny 8miestny kod na fabiu1??idem si to este prestudovat......dik za odpoved
misoft
20.02.18,16:09
Nuž @celoslav - máš to trochu popletené.
VAG-COM kábel je komunikačný kábel - on samotný nepotrebuje do seba nič dávať. Na komunikáciu medzi elektronikou v automobile a diagnostickým zariadením/softvérom slúži program, ktorého súčasťou sú i ovládače.
Pokiaľ si to mal zaZIPované - je potrebné to rozZIPovať, program nainštalovať do PC, pripojiť VAG-COM kábel do PC (USB) a druhý koniec do komunikačnej zásuvky vo vozidle.
Potom sa musí pomocou programu inicializovať prepojenie medzi vozidlom a PC (na to je tam ten ovládač), nakoľko PC vysiela do tohto káblu (cez USB) požiadavky (kódy), ktoré určuj, ktoré kontakty na konci s diagnostickou zástrčkou budú aktívne a budú odosielať a prijímať údaje - tieto kódy spracuje jeden IO (integrovaný obvod a pár disktrétnych súčiastok. Samotný koniec s USB má totiž len ŠTYRI kontakty a to DVA napájacie (+5V a GND) a DVA dátové. Samotný software pomocou ovládača vysiela kódy do tých dvoch dátových vodičov a na druhom konci (použitím IO v koncovke) sa pripájajú potrebné kontakty k riadiacej jednotke vozidla.
celoslav
11.04.18,15:27
AHOJ.PROSIM mozes mi poradit preco mi stale vypisuje okno v diagnostike STAV PORTU.....OK STAV ROZHRANIA HEX.....NENAJDENE. co to este odo mna chce???dik za odpoved.prajem krasny den