aksuraj
18.02.18,20:38
mamina trpí osteoporoziou driekovej časti, má veľké bolesti, vyžaduje 24h. starostlivosť a ja už sama nevládzem sa o nu starať, lebo sama som invalidná,,,prosím pomôžte, čo robiť dalej, je umiestnená v soc. zariadení pre dochodcov, ale tam ju na noc zavru do postele a ona pri veľkých bolestiach už nevládze žiť
Mila123
18.02.18,20:36
ambulanciu chronickej bolesti navštevuje? navštevuje pravidelne reumatológa? berie lieky podľa ordinácie lekára? bolesť sa dá odstrániť aj liekmi, aj opiátmi, musí byť riešenie na daný problém
arizona
18.02.18,21:27
Socialne zariadenie podava iba lieky, ktore ma klient predpisane od lekarov. Objednajte ju k lekarom na vysetrenia, ak ma bolesti, musi to riesit lekar.
aksuraj
19.02.18,08:34
nie nenauštevuje ambulanciu chronnickej bolesti,lieky od bolesti jej boli nastavené aj ukludnujuce,no bolesti pretrvávaju,psychicky je už na dne i ked berie antidepresíva,,,,
arizona
19.02.18,12:37
Navstiv soc.pracovnicku v tom soc.zariadeni a dohodni sa s nou,ci potrebne vysterenia absolvuju s maminou oni,alebo ty.Treba maminu objednat na neurologiu,alebo ortopediu,aby jej zmenili lieky,alebo navrhli inu liecbu.Tiez treba maminu objednat k psychiatrovi,aby ju nastavil na spravne lieky.Ak doterajsie uziva dlhsie,je mozne, ze uz neucinkuju spravne. Nasledne treba chodit na kontoly. Na vysetrenia ju mozes objednat a sprevadzat aj ty,alebo sa mozes dohodnut so soc.zariadenim, ze potrebne vysetrenia absolvuju s matkou oni.Oni objednaju sanitku a sestra ju bude sprevadzat. Len sa netreba dat odbit,treba so soc.zariadenim komunikovat. Vela ludi si myli soc.zariadenia pre dochodcov s nemocnicou.Ale to tak nie je! V nemocnici sa o chorych staraju lekari a odborny personal,vedia nasadit lieky a liecbu. Soc.zariadenie,ani ich personal nemozu nasadit nejake lieky,ci liecbu. Nemaju take pravomoci,personal,ani vybavenie! Socialne zariadenia skor nahradzuju rodinu,ktora sa nevie z nejakeho dovodu o starkych postarat v domacom prostredi.
Terezia13
22.02.18,17:04
odporúčam z vlastnej skúsenosti do endokrinologického ústavu v Ľubochni čím skôr - liečia nielen diabetes, štítnu žľazu, ale majú výborné prístroje a liečia aj osteoporózu