DeMe3oN
19.02.18,08:16
Dobry den, pred asi tromi rokmi som prestal platit zdravotne poistenie v ZP Dovera, bolo to kvoli nezhodam v rodine, cim som sa musel odhlasit z trvaleho bydliska, kde nemam svoj ziaden majetok, ani sa tam nezdrziavam, pretoze cestujem rozne po krajine, nemam prijem, ani bankovy ucet a trvale bydlisko mam iba na mesto odkial pochadzam, tak posta mi chodieva na mestsky urad a niektore mi zas chodia na byvale trvale bydlisko. Z roznych institucii, odkial mi chodi posta, dlhy ZP atd, mali by byt informovany, v akej situacii som?? Mozu nejakym sposobom odo mna vymahat dlhy?? Pretoze zo ZP je uz posunuty dlh pre vymahacsku spolocnost, ale iba urcite obdobie z predosleho roka, o ostatnom case, nemam vedomie a co viem od rodiny, ked mi volali, ze to chodi aj 5 dni po datume, co je uvedeny v liste, ako urceny datum splatnosti, uz to je smiesne.. dakujem Vam za odpoved
willma
19.02.18,07:32
exekútorovi je jedno či máte alebo nemáte trvalé bydlisko - raz Vás Vaše dlhy dobehnú aj s úrokami.
Dáša_
19.02.18,07:39
nehovoriac o tom, že ešte skôr môže dobehnúť choroba, úraz....
Jakubec
19.02.18,07:42
Exekutor moze vymahat dlh ak ma exekucny titul a podari sa mu dorucit Vam exekucny prikaz.
Zdravotna poistovna Vam vykaz nedoplatkov mohla dorucit na miesto, ktore ma v evidencii z Vasej prihlasky bez ohladu na to, kde mate trvaly pobyt. Po nepodani namietok voci vykazu nedoplatkov, aj keby ste si ho neprevzali, sa po 15 dnoch vykaz nedoplatkov stane exekucnym titulom.
Exekucny prikaz Vam moze dorucit na hociktore miesto, kde sa zdrziavate bez ohladu na Vas trvaly pobyt (napr. ze ho mate na urade). Uz pred dorucenim exekucneho prikazu moze exekutor zabezpecit Vas majetok, dat prikaz na zablokovanie penazi na uctoch ... Nahradne dorucenie exekucneho prikazu je vylucene.
Takze ano, exekutor bude od Vas vymahat dlh bez ohladu na to, ze sachujete so svojim trvalym pobytom. Ci sa mu dlh podari vymoct, ak nemate oficialne prijmy ani majetok je druha vec.
kopretinka
19.02.18,07:42
to si niekto myslí,že keď nemá trvalé bydlisko,tak nemusí platiť exekúcie?
kopretinka
19.02.18,07:46
a o čom chceš informovať tie inštitúcie,ktoré od teba vymáhajú dlhy? že si bezdomovec,ktorý sa vyhýba robote? Si myslíš,že tým pádom prestanú od teba vymáhať dlžoby?
bodliak
19.02.18,08:09
Môžeš sa schovávať, môžeš kočovať, môžeš... A ešte musíš umrieť pred dosiahnutím dôchodkového veku alebo dúfať v rôzne exekučné amnestie. A práve kvoli takým, ako si ty, som proti akýmkoľvek amnestiám.
ivka70
19.02.18,08:29
otazky na porade sa nemazu!!!!
arizona
19.02.18,08:29
Kazdy obcan musi platit do ZP.Mozno si teraz zdravy,k lekarom nechodis.Ale co ked nahodou budes mat nejaku nehodu,alebo u teba prepukne zo dna na den nejaka tazka choroba a budes potrebovat nejaku drahu operaciu,alebo lekarsku liecbu? Z coho to zaplatis? To sa ti maju ostatni,poctivi ludia poskladat? Alebo ako si to predstavujes?

Pises, ze nikde nepracujes,nemas bydlisko,nemas ucet...iba bezcielne cestujes.A za co cestujes? Za co sa stravujes,umyvas,obliekas a pod.?
Ak ti takyto zivot vyhovuje a chces takto prezit cely zivot,tak exekutor ta nema sancu najst,ani z teba dostat dlzne peniaze.Vyhral si nad nim,mozes byt na seba hrdy,ako si s exekutorom vyspekuloval!

Ale....podla tvojho prispevku vidiet, ze si vzdelany a inteligentny,takze urcite mas naviac,ako skoncit dakde pod mostom s tisicovymi dlzobami :-)
Mozno raz sa budes chciet usadit,mat rodinu,staly domov atd.Ale s velkymi dlzobami "v lajstrach"sa ti bude tazko zacinat.Exekutor si ta rychlo najde,zacne ti strhavat z platu,zablokuje ucet,ziadna banka ti neda uver,hypoteku a pod.

Mozno mas teraz nejake vzdorovite a tazke obdobie,asi to nemas jednoduche.Ale ver,ze narastajucimi dlzobami sa to bude iba zhorsovat.
Skus si najst nejaku pracu,kde ponukaju aj ubytovanie,alebo si pracu najdi v zahranici a dohodni sa s exekutorom a dlzobu si poctivo splacaj.Lebo uroky ti rastu kazdym dnom.Z par korun ti dlzoba narastie na tisice...Exekutor s tebou teraz este komunikuje,ale ak nebude mat odozvu,tak ho to prestane bavit a odmlci sa na par rokov.A bude len potichu striehnut,kedy sa u teba najdu nejake peniaze.Ci uz z platu,dedicstva a pod.